
Fotó: Facebook/AirConnect
Nagyszeben és Bukarest közötti járatot indít március 27-én az AirConnect diszkont légitársaság – írja az Agerpres hírügynökség a Szeben megyei önkormányzat hétfői közlésére hivatkozva.
2023. március 06., 20:412023. március 06., 20:41
2023. március 06., 20:582023. március 06., 20:58
A tájékoztatás szerint a nyári menetrendben heti öt járat fog közlekedni, a viteldíjak ára 155,77 lejtől kezdődik. A jegyek már megvásárolhatók a légitársaság honlapján, vagy az Apple Store és Google Play Store alkalmazások révén, illetve az utazási irodáknál.
Daniela Cîmpean Szeben megyei tanácselnök üdvözölte hétfői sajtótájékoztatóján az AirConnect vállalatot. Mint elmondta,
Az AirConnect vezérigazgatója, Tudor Constantinescu azt mondta a sajtótájékoztatón, türelmetlenül várja, hogy a légitársaság gépe március 27-én először landoljon a nagyszebeni repülőtéren.

Október közepétől rendszeres légijárat lesz Bukarest és Marosvásárhely között, amelyre már lehet jegyet váltani. Rómába viszont az előzetes ígéretek ellenére nem lehet repülni.

Új légi járat indul szeptember 5-étől Marosvásárhely és Debrecen között. A heti háromszor közlekedő repülőgépet egyelőre kísérleti járatként két hónapon keresztül működtetik.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!