
Budapestről Debrecenbe, onnan Kolozsvárra, majd pedig Marosvásárhelyre lehet repülni. Tesztelik az új járatot. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Új légi járat indul szeptember 5-étől Marosvásárhely és Debrecen között. A heti háromszor közlekedő repülőgépet egyelőre kísérleti járatként két hónapon keresztül működtetik.
2022. szeptember 05., 09:312022. szeptember 05., 09:31
2022. szeptember 05., 10:222022. szeptember 05., 10:22
Az Aeroexpress Regional légi járatai hetente háromszor kötik össze Budapestet Kolozsvárral, Debrecent pedig Marosvásárhellyel és Kolozsvárral.
Peti András, a marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér igazgatója a Székelyhonnak elmondta:
Marosvásárhelyről visszatér Debrecenbe, ahonnan Kolozsvárra, Kolozsvárról pedig Budapestre szállítja az utasait.
– mutatott rá Peti.
Az Aeroexpress Regional startup magyar légitársaság partnere a BASe Airlines, mely 31 éve van jelen a piacon és Európán belül jelentős tapasztalatokat szerzett a regionális repülés területén. Az Aeroexpress Légiforgalmi Zrt. közleménye szerint
Az Aeroexpress Regional márkanevet viselő vállalkozás a Debreceni Nemzetközi Repülőteret üzemeltető cég együttműködésével, szeptembertől két hónapos bevezető üzemmel készül, régóta várt légi összeköttetést létrehozva erdélyi és magyarországi városok között, melyekre a jegyértékesítés megkezdődött.
A jegyárak irányonként 40 és 90 euró között mozognak, az általunk kinézett időpontban, szeptemberben például egy-egy út Marosvásárhely és Debrecen között 17 500 forintba, azaz 224 lejbe, vagy 45,50 euróba kerül.
Mint arról beszámoltunk, egy héttel ezelőtt Kolozsvár–Budapest és Bukarest–Budapest járat indítását hirdette meg a román AirConnect légitársaság.
Mindkét járaton a 68 férőhelyes ATR-72-68Y típusú légcsavaros repülőgép repül, mely egy óra 15 perc alatt teszi meg a Kolozsvár-Budapest, és egy óra 50 perc alatt a Bukarest-Budapest távot.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
szóljon hozzá!