
Fotó: Marosszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
Marosszentgyörgy Polgármesteri Hivatala a héten a tizedik utca leaszfaltozásának kezdett neki, és idén újabb hét utca következik. A verejtékes, sokszor erőt próbáló papírmunkát és engedélyeztetési fázist a hivatal sikerrel zárta, így most már az utcák a munkagépek dübörgésétől hangosak.
2019. július 11., 11:562019. július 11., 11:56
Nagy öröm, de egyben kihívás is számomra párhuzamosan ennyi munkálatot kivitelezni községünkben – nyilatkozta Sófalvi Sándor Szabolcs polgármester. Az aszfaltozás mellett zajlik a Máriaffi-kastély felújítása, az ivóvízrendszer kiépítése Tófalva és Csejd falvainkban, a csatornahálózat bővítése több községi utcában, ivóvízszivattyú-állomások építése az Erdőalja utcában, a patakok martjának karbantartása és a közvilágítás korszerűsítése.
Ugyanakkor az új, Kós Károly-stílusú kultúrotthon, illetve egy új óvoda megépítésére is folyamatban van a közbeszerzés, valamint az iskola bővítésére is, idén pedig egy sportbázis megépítése is elkezdődik az Állomás utcában.
Mindezekkel párhuzamosan az országos szinten is úttörő projektnek számított, Esély mindenkinek Marosszentgyörgyön elnevezésű, több száz hátrányos helyzetű személyen segítő, szociális pályázatunk is működésben van. Mindezek európai uniós vagy kormánypályázatok, amelyeket nagy munka és versengés következtében sikerült megnyerni a község számára.
Fotó: Marosszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
Ahogy az a családban, egészséges közösségben lenni szokott,
beszélgetésnek is, hiszen a község fejlesztése közös cél. Ilyenkor mindenkinek nagyon sok ötlete, elképzelése, elvárása van, de a legfontosabb, hogy közösen keressük a kompromisszumot és közeledjünk, tanuljunk együtt, közösségként gondolkodni – jegyezte meg Sófalvi Sándor Szabolcs polgármester.
Fotó: Marosszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
Minden lakos elvárásának valószínűleg nem tudunk eleget tenni, mert figyelembe kell vennünk a törvényeket, a technikai szabályozásokat, de mi, az önkormányzat részéről nyitottak vagyunk a jó megoldásokra, és hála Istennek, a lakók is megértők és együttműködőek – zárta gondolatait a polgármester.
Az aszfaltozásra visszatérve, a tíz utca, amelyben jelen pillanatban a korszerűsítések zajlanak a következők: Márton Áron, Rózsa, Diófa, Cinege, Szilvafa, Legelő, Agyagos, Malomrét, Akácos (betonozott része) és Mezőgazdász utca. Ezekben minden valószínűséggel még idén ősszel pezsgőt bonthatnak a lakók. Ugyancsak idén nyáron elkezdődik a korszerűsítés a Malom, Mocsár (régi rész), Kertész, Patak, Szőlőskert, Hársfa (aszfaltozatlan rész) és Kultúrotthon utcákban, valamint a Márton Áron negyedben is. Ezeket a nagyszabású útfelújítási munkálatokat európai uniós pályázatból végzi a marosszentgyörgyi polgármesteri hivatal, amely tavaly a Maros megyei első helyet foglalt el a községek által megnyert pályázatok számát illetően.
(X – Fizetett hirdetés)
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.