
Fotó: Marosszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
Marosszentgyörgy Polgármesteri Hivatala a héten a tizedik utca leaszfaltozásának kezdett neki, és idén újabb hét utca következik. A verejtékes, sokszor erőt próbáló papírmunkát és engedélyeztetési fázist a hivatal sikerrel zárta, így most már az utcák a munkagépek dübörgésétől hangosak.
2019. július 11., 11:562019. július 11., 11:56
Nagy öröm, de egyben kihívás is számomra párhuzamosan ennyi munkálatot kivitelezni községünkben – nyilatkozta Sófalvi Sándor Szabolcs polgármester. Az aszfaltozás mellett zajlik a Máriaffi-kastély felújítása, az ivóvízrendszer kiépítése Tófalva és Csejd falvainkban, a csatornahálózat bővítése több községi utcában, ivóvízszivattyú-állomások építése az Erdőalja utcában, a patakok martjának karbantartása és a közvilágítás korszerűsítése.
Ugyanakkor az új, Kós Károly-stílusú kultúrotthon, illetve egy új óvoda megépítésére is folyamatban van a közbeszerzés, valamint az iskola bővítésére is, idén pedig egy sportbázis megépítése is elkezdődik az Állomás utcában.
Mindezekkel párhuzamosan az országos szinten is úttörő projektnek számított, Esély mindenkinek Marosszentgyörgyön elnevezésű, több száz hátrányos helyzetű személyen segítő, szociális pályázatunk is működésben van. Mindezek európai uniós vagy kormánypályázatok, amelyeket nagy munka és versengés következtében sikerült megnyerni a község számára.
Fotó: Marosszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
Ahogy az a családban, egészséges közösségben lenni szokott,
beszélgetésnek is, hiszen a község fejlesztése közös cél. Ilyenkor mindenkinek nagyon sok ötlete, elképzelése, elvárása van, de a legfontosabb, hogy közösen keressük a kompromisszumot és közeledjünk, tanuljunk együtt, közösségként gondolkodni – jegyezte meg Sófalvi Sándor Szabolcs polgármester.
Fotó: Marosszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
Minden lakos elvárásának valószínűleg nem tudunk eleget tenni, mert figyelembe kell vennünk a törvényeket, a technikai szabályozásokat, de mi, az önkormányzat részéről nyitottak vagyunk a jó megoldásokra, és hála Istennek, a lakók is megértők és együttműködőek – zárta gondolatait a polgármester.
Az aszfaltozásra visszatérve, a tíz utca, amelyben jelen pillanatban a korszerűsítések zajlanak a következők: Márton Áron, Rózsa, Diófa, Cinege, Szilvafa, Legelő, Agyagos, Malomrét, Akácos (betonozott része) és Mezőgazdász utca. Ezekben minden valószínűséggel még idén ősszel pezsgőt bonthatnak a lakók. Ugyancsak idén nyáron elkezdődik a korszerűsítés a Malom, Mocsár (régi rész), Kertész, Patak, Szőlőskert, Hársfa (aszfaltozatlan rész) és Kultúrotthon utcákban, valamint a Márton Áron negyedben is. Ezeket a nagyszabású útfelújítási munkálatokat európai uniós pályázatból végzi a marosszentgyörgyi polgármesteri hivatal, amely tavaly a Maros megyei első helyet foglalt el a községek által megnyert pályázatok számát illetően.
(X – Fizetett hirdetés)
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.