
Fotó: Marosszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
Marosszentgyörgy Polgármesteri Hivatala a héten a tizedik utca leaszfaltozásának kezdett neki, és idén újabb hét utca következik. A verejtékes, sokszor erőt próbáló papírmunkát és engedélyeztetési fázist a hivatal sikerrel zárta, így most már az utcák a munkagépek dübörgésétől hangosak.
2019. július 11., 11:562019. július 11., 11:56
Nagy öröm, de egyben kihívás is számomra párhuzamosan ennyi munkálatot kivitelezni községünkben – nyilatkozta Sófalvi Sándor Szabolcs polgármester. Az aszfaltozás mellett zajlik a Máriaffi-kastély felújítása, az ivóvízrendszer kiépítése Tófalva és Csejd falvainkban, a csatornahálózat bővítése több községi utcában, ivóvízszivattyú-állomások építése az Erdőalja utcában, a patakok martjának karbantartása és a közvilágítás korszerűsítése.
Ugyanakkor az új, Kós Károly-stílusú kultúrotthon, illetve egy új óvoda megépítésére is folyamatban van a közbeszerzés, valamint az iskola bővítésére is, idén pedig egy sportbázis megépítése is elkezdődik az Állomás utcában.
Mindezekkel párhuzamosan az országos szinten is úttörő projektnek számított, Esély mindenkinek Marosszentgyörgyön elnevezésű, több száz hátrányos helyzetű személyen segítő, szociális pályázatunk is működésben van. Mindezek európai uniós vagy kormánypályázatok, amelyeket nagy munka és versengés következtében sikerült megnyerni a község számára.
Fotó: Marosszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
Ahogy az a családban, egészséges közösségben lenni szokott,
beszélgetésnek is, hiszen a község fejlesztése közös cél. Ilyenkor mindenkinek nagyon sok ötlete, elképzelése, elvárása van, de a legfontosabb, hogy közösen keressük a kompromisszumot és közeledjünk, tanuljunk együtt, közösségként gondolkodni – jegyezte meg Sófalvi Sándor Szabolcs polgármester.
Fotó: Marosszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
Minden lakos elvárásának valószínűleg nem tudunk eleget tenni, mert figyelembe kell vennünk a törvényeket, a technikai szabályozásokat, de mi, az önkormányzat részéről nyitottak vagyunk a jó megoldásokra, és hála Istennek, a lakók is megértők és együttműködőek – zárta gondolatait a polgármester.
Az aszfaltozásra visszatérve, a tíz utca, amelyben jelen pillanatban a korszerűsítések zajlanak a következők: Márton Áron, Rózsa, Diófa, Cinege, Szilvafa, Legelő, Agyagos, Malomrét, Akácos (betonozott része) és Mezőgazdász utca. Ezekben minden valószínűséggel még idén ősszel pezsgőt bonthatnak a lakók. Ugyancsak idén nyáron elkezdődik a korszerűsítés a Malom, Mocsár (régi rész), Kertész, Patak, Szőlőskert, Hársfa (aszfaltozatlan rész) és Kultúrotthon utcákban, valamint a Márton Áron negyedben is. Ezeket a nagyszabású útfelújítási munkálatokat európai uniós pályázatból végzi a marosszentgyörgyi polgármesteri hivatal, amely tavaly a Maros megyei első helyet foglalt el a községek által megnyert pályázatok számát illetően.
(X – Fizetett hirdetés)
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.