
Összefogással képzeli el a fejlesztéseket az új polgármester
Fotó: Csató Andrea
Lerakta a hivatali esküt Szakács-Paál István polgármester és tizenöt képviselő-testületi tag a székelyudvarhelyi önkormányzat hétfői alakulóülésén. Az új városvezető a jó ötletek felkarolását, együttműködést és munkát ígért.
2024. október 21., 15:092024. október 21., 15:09
2024. október 21., 15:132024. október 21., 15:13
Több egyházi, politikai és intézményvezető, vállalatok képviselői, valamint a város korábbi polgármesterei közül Bunta Levente (2008–2016) kivételével mindenki – Ferenczy Ferenc (1990–1996), Szász Jenő (1996–2008) és Gálfi Árpád (2016–2024) – jelen volt a székelyudvarhelyi önkormányzat hétfői alakulóülésén, amelyet ünnepélyes formában tartottak meg.
Elsőként a képviselő-testületi tagok tették le a hivatali esküt:
az RMDSZ részéről (névsor, és nem a bejutó listahelyek szerint) Arros Orsolya Blanka, Bálint Attila, Berde Zoltán, Dávid Endre, Derzsi László, Hajdó Csaba István, Ilyés Szabolcs György, Kakassy Norbert, László Zsolt, Pál Boglárka, Simon Károly, Simon Mária Tímea, Tornai Szilárd és Tubák Nimród,
a Székelyudvarhelyért Párttól pedig Bálint Attila Csongor.
Venczel Attila főjegyző azt is elmondta, hogy
miután ők a törvényes határidőn belül lemondtak ebbéli tisztségükről.
Elődök nyomában
Fotó: Csató Andrea
Szakács-Paál István június 9-én megválasztott polgármester is letette a hivatali esküt, majd ünnepi beszédében üdvözölte a város korábbi polgármestereit, illetve megköszönte Gálfi Árpádnak az elmúlt nyolc évben végzett munkáját. „Tudom, hogy
városunk és közösségünk újjáépítését” – fogalmazott a frissen beiktatott elöljáró, leszögezve, hogy elkötelezettséggel, nyitottsággal, közösségi összefogással és innovatív szemlélettel fogja végezni feladatait.
Fotó: Csató Andrea
„Polgármesterként a szabályok betartása mellett az új ötletekre nyitottan és mindenkit bevonva tervezem a munkám, mert mindenki hozzá tud tenni Székelyudvarhely fejlődéséhez” – hangsúlyozta Szakács-Paál, kiemelve, hogy továbbra is elérhető lesz a városlakók számára.
Bálint Attila képviselő-testületi tag az RMDSZ-frakció nevében rámutatott,
„Önkormányzati képviselőként több kihívással kell szembenéznünk az elkövetkező években. Feladatunk nemcsak a mindennapi problémák megoldása, hanem a közösségünk fejlődésének elősegítése” – közölte.
Fotó: Csató Andrea
Bálint Csongor Attila, a Székelyudvarhelyért Párt frakciójának nevében elkötelezettségüket fejezte ki a közösség irányába. Mint mondta, megvan bennük a dolgozni akarás meg a fiatalos lendület, és
Petres Sándor, Hargita Megye Prefektusi Hivatalának főispánja meggyőződését fejezte ki az esküt letevő tisztségviselők irányába, hogy korábbi ellenfelekből csapattársakká tudnak válni. „Úgy gondolom, hogy minden kvalitás és lehetőség adott arra, hogy jó gazdája, jó képviselője legyen Székelyudvarhelyen” – fordult a polgármesterhez.
Fotó: Csató Andrea
Végül Antal Lóránt szenátor és Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának megválasztott elnöke is támogatásáról biztosította az új városvezetést, külön hangsúlyozva Székelyudvarhely fontos szerepét az erdélyi magyarság sorsának alakulásában.
Fotó: Csató Andrea
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
1 hozzászólás