
Összefogással képzeli el a fejlesztéseket az új polgármester
Fotó: Csató Andrea
Lerakta a hivatali esküt Szakács-Paál István polgármester és tizenöt képviselő-testületi tag a székelyudvarhelyi önkormányzat hétfői alakulóülésén. Az új városvezető a jó ötletek felkarolását, együttműködést és munkát ígért.
2024. október 21., 15:092024. október 21., 15:09
2024. október 21., 15:132024. október 21., 15:13
Több egyházi, politikai és intézményvezető, vállalatok képviselői, valamint a város korábbi polgármesterei közül Bunta Levente (2008–2016) kivételével mindenki – Ferenczy Ferenc (1990–1996), Szász Jenő (1996–2008) és Gálfi Árpád (2016–2024) – jelen volt a székelyudvarhelyi önkormányzat hétfői alakulóülésén, amelyet ünnepélyes formában tartottak meg.
Elsőként a képviselő-testületi tagok tették le a hivatali esküt:
az RMDSZ részéről (névsor, és nem a bejutó listahelyek szerint) Arros Orsolya Blanka, Bálint Attila, Berde Zoltán, Dávid Endre, Derzsi László, Hajdó Csaba István, Ilyés Szabolcs György, Kakassy Norbert, László Zsolt, Pál Boglárka, Simon Károly, Simon Mária Tímea, Tornai Szilárd és Tubák Nimród,
a Székelyudvarhelyért Párttól pedig Bálint Attila Csongor.
Venczel Attila főjegyző azt is elmondta, hogy
miután ők a törvényes határidőn belül lemondtak ebbéli tisztségükről.
Elődök nyomában
Fotó: Csató Andrea
Szakács-Paál István június 9-én megválasztott polgármester is letette a hivatali esküt, majd ünnepi beszédében üdvözölte a város korábbi polgármestereit, illetve megköszönte Gálfi Árpádnak az elmúlt nyolc évben végzett munkáját. „Tudom, hogy
városunk és közösségünk újjáépítését” – fogalmazott a frissen beiktatott elöljáró, leszögezve, hogy elkötelezettséggel, nyitottsággal, közösségi összefogással és innovatív szemlélettel fogja végezni feladatait.
Fotó: Csató Andrea
„Polgármesterként a szabályok betartása mellett az új ötletekre nyitottan és mindenkit bevonva tervezem a munkám, mert mindenki hozzá tud tenni Székelyudvarhely fejlődéséhez” – hangsúlyozta Szakács-Paál, kiemelve, hogy továbbra is elérhető lesz a városlakók számára.
Bálint Attila képviselő-testületi tag az RMDSZ-frakció nevében rámutatott,
„Önkormányzati képviselőként több kihívással kell szembenéznünk az elkövetkező években. Feladatunk nemcsak a mindennapi problémák megoldása, hanem a közösségünk fejlődésének elősegítése” – közölte.
Fotó: Csató Andrea
Bálint Csongor Attila, a Székelyudvarhelyért Párt frakciójának nevében elkötelezettségüket fejezte ki a közösség irányába. Mint mondta, megvan bennük a dolgozni akarás meg a fiatalos lendület, és
Petres Sándor, Hargita Megye Prefektusi Hivatalának főispánja meggyőződését fejezte ki az esküt letevő tisztségviselők irányába, hogy korábbi ellenfelekből csapattársakká tudnak válni. „Úgy gondolom, hogy minden kvalitás és lehetőség adott arra, hogy jó gazdája, jó képviselője legyen Székelyudvarhelyen” – fordult a polgármesterhez.
Fotó: Csató Andrea
Végül Antal Lóránt szenátor és Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának megválasztott elnöke is támogatásáról biztosította az új városvezetést, külön hangsúlyozva Székelyudvarhely fontos szerepét az erdélyi magyarság sorsának alakulásában.
Fotó: Csató Andrea
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
1 hozzászólás