
Összefogással képzeli el a fejlesztéseket az új polgármester
Fotó: Csató Andrea
Lerakta a hivatali esküt Szakács-Paál István polgármester és tizenöt képviselő-testületi tag a székelyudvarhelyi önkormányzat hétfői alakulóülésén. Az új városvezető a jó ötletek felkarolását, együttműködést és munkát ígért.
2024. október 21., 15:092024. október 21., 15:09
2024. október 21., 15:132024. október 21., 15:13
Több egyházi, politikai és intézményvezető, vállalatok képviselői, valamint a város korábbi polgármesterei közül Bunta Levente (2008–2016) kivételével mindenki – Ferenczy Ferenc (1990–1996), Szász Jenő (1996–2008) és Gálfi Árpád (2016–2024) – jelen volt a székelyudvarhelyi önkormányzat hétfői alakulóülésén, amelyet ünnepélyes formában tartottak meg.
Elsőként a képviselő-testületi tagok tették le a hivatali esküt:
az RMDSZ részéről (névsor, és nem a bejutó listahelyek szerint) Arros Orsolya Blanka, Bálint Attila, Berde Zoltán, Dávid Endre, Derzsi László, Hajdó Csaba István, Ilyés Szabolcs György, Kakassy Norbert, László Zsolt, Pál Boglárka, Simon Károly, Simon Mária Tímea, Tornai Szilárd és Tubák Nimród,
a Székelyudvarhelyért Párttól pedig Bálint Attila Csongor.
Venczel Attila főjegyző azt is elmondta, hogy
miután ők a törvényes határidőn belül lemondtak ebbéli tisztségükről.
Elődök nyomában
Fotó: Csató Andrea
Szakács-Paál István június 9-én megválasztott polgármester is letette a hivatali esküt, majd ünnepi beszédében üdvözölte a város korábbi polgármestereit, illetve megköszönte Gálfi Árpádnak az elmúlt nyolc évben végzett munkáját. „Tudom, hogy
városunk és közösségünk újjáépítését” – fogalmazott a frissen beiktatott elöljáró, leszögezve, hogy elkötelezettséggel, nyitottsággal, közösségi összefogással és innovatív szemlélettel fogja végezni feladatait.
Fotó: Csató Andrea
„Polgármesterként a szabályok betartása mellett az új ötletekre nyitottan és mindenkit bevonva tervezem a munkám, mert mindenki hozzá tud tenni Székelyudvarhely fejlődéséhez” – hangsúlyozta Szakács-Paál, kiemelve, hogy továbbra is elérhető lesz a városlakók számára.
Bálint Attila képviselő-testületi tag az RMDSZ-frakció nevében rámutatott,
„Önkormányzati képviselőként több kihívással kell szembenéznünk az elkövetkező években. Feladatunk nemcsak a mindennapi problémák megoldása, hanem a közösségünk fejlődésének elősegítése” – közölte.
Fotó: Csató Andrea
Bálint Csongor Attila, a Székelyudvarhelyért Párt frakciójának nevében elkötelezettségüket fejezte ki a közösség irányába. Mint mondta, megvan bennük a dolgozni akarás meg a fiatalos lendület, és
Petres Sándor, Hargita Megye Prefektusi Hivatalának főispánja meggyőződését fejezte ki az esküt letevő tisztségviselők irányába, hogy korábbi ellenfelekből csapattársakká tudnak válni. „Úgy gondolom, hogy minden kvalitás és lehetőség adott arra, hogy jó gazdája, jó képviselője legyen Székelyudvarhelyen” – fordult a polgármesterhez.
Fotó: Csató Andrea
Végül Antal Lóránt szenátor és Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának megválasztott elnöke is támogatásáról biztosította az új városvezetést, külön hangsúlyozva Székelyudvarhely fontos szerepét az erdélyi magyarság sorsának alakulásában.
Fotó: Csató Andrea
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
1 hozzászólás