
Összefogással képzeli el a fejlesztéseket az új polgármester
Fotó: Csató Andrea
Lerakta a hivatali esküt Szakács-Paál István polgármester és tizenöt képviselő-testületi tag a székelyudvarhelyi önkormányzat hétfői alakulóülésén. Az új városvezető a jó ötletek felkarolását, együttműködést és munkát ígért.
2024. október 21., 15:092024. október 21., 15:09
2024. október 21., 15:132024. október 21., 15:13
Több egyházi, politikai és intézményvezető, vállalatok képviselői, valamint a város korábbi polgármesterei közül Bunta Levente (2008–2016) kivételével mindenki – Ferenczy Ferenc (1990–1996), Szász Jenő (1996–2008) és Gálfi Árpád (2016–2024) – jelen volt a székelyudvarhelyi önkormányzat hétfői alakulóülésén, amelyet ünnepélyes formában tartottak meg.
Elsőként a képviselő-testületi tagok tették le a hivatali esküt:
az RMDSZ részéről (névsor, és nem a bejutó listahelyek szerint) Arros Orsolya Blanka, Bálint Attila, Berde Zoltán, Dávid Endre, Derzsi László, Hajdó Csaba István, Ilyés Szabolcs György, Kakassy Norbert, László Zsolt, Pál Boglárka, Simon Károly, Simon Mária Tímea, Tornai Szilárd és Tubák Nimród,
a Székelyudvarhelyért Párttól pedig Bálint Attila Csongor.
Venczel Attila főjegyző azt is elmondta, hogy
miután ők a törvényes határidőn belül lemondtak ebbéli tisztségükről.
Elődök nyomában
Fotó: Csató Andrea
Szakács-Paál István június 9-én megválasztott polgármester is letette a hivatali esküt, majd ünnepi beszédében üdvözölte a város korábbi polgármestereit, illetve megköszönte Gálfi Árpádnak az elmúlt nyolc évben végzett munkáját. „Tudom, hogy
városunk és közösségünk újjáépítését” – fogalmazott a frissen beiktatott elöljáró, leszögezve, hogy elkötelezettséggel, nyitottsággal, közösségi összefogással és innovatív szemlélettel fogja végezni feladatait.
Fotó: Csató Andrea
„Polgármesterként a szabályok betartása mellett az új ötletekre nyitottan és mindenkit bevonva tervezem a munkám, mert mindenki hozzá tud tenni Székelyudvarhely fejlődéséhez” – hangsúlyozta Szakács-Paál, kiemelve, hogy továbbra is elérhető lesz a városlakók számára.
Bálint Attila képviselő-testületi tag az RMDSZ-frakció nevében rámutatott,
„Önkormányzati képviselőként több kihívással kell szembenéznünk az elkövetkező években. Feladatunk nemcsak a mindennapi problémák megoldása, hanem a közösségünk fejlődésének elősegítése” – közölte.
Fotó: Csató Andrea
Bálint Csongor Attila, a Székelyudvarhelyért Párt frakciójának nevében elkötelezettségüket fejezte ki a közösség irányába. Mint mondta, megvan bennük a dolgozni akarás meg a fiatalos lendület, és
Petres Sándor, Hargita Megye Prefektusi Hivatalának főispánja meggyőződését fejezte ki az esküt letevő tisztségviselők irányába, hogy korábbi ellenfelekből csapattársakká tudnak válni. „Úgy gondolom, hogy minden kvalitás és lehetőség adott arra, hogy jó gazdája, jó képviselője legyen Székelyudvarhelyen” – fordult a polgármesterhez.
Fotó: Csató Andrea
Végül Antal Lóránt szenátor és Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának megválasztott elnöke is támogatásáról biztosította az új városvezetést, külön hangsúlyozva Székelyudvarhely fontos szerepét az erdélyi magyarság sorsának alakulásában.
Fotó: Csató Andrea
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
1 hozzászólás