
Nagy Pál. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Nagy Pál a hangsúlyosan nemzeti értékeket valló közéleti szereplők közül való. Mondhatnánk örök ellenzékinek is, aki nagyon nehezen simul tájba – szervilitás szempontjából. Pont ezért, vagy ezért is támadható, támadják sokan, de ez őt csak hellyel-közzel érdekli és zavarja.
2021. november 24., 12:242021. november 24., 12:24
2021. november 24., 12:272021. november 24., 12:27
Nyilván, tudja, hogy nem tökéletes, talán azt is, hogy vannak hibái, mégis, markánsan igyekszik saját elveit követni, most éppen úgy, hogy kilépett az Erdélyi Magyar Néppártból, melynek alapítója volt.
Ezekre a kérdésekre keressük a választ a Hangadó e heti adásában. Szőke László kérdezett.

Bejelentette kilépését az Erdélyi Magyar Néppártból a székelyudvarhelyi Nagy Pál alapítótag, az EMNP székelyudvarhelyi szervezetének elnöke.
Fedélzeti kamerás videót osztottak meg a szombaton Dálnoknál történt láncbalesetről, amelyben hét autó volt érintett, és amelynek következtében négy felnőttet és egy kiskorút szállítottak kórházba.
Pert indítottak a Hargita megyei állatorvosok az állategészségügyi hatóság ellen, mert a szerződéses szolgáltatások árát évek óta nem aktualizálta a főhatóság. A tartozásokat viszont a közelmúltban részben törlesztette, hogy elkerüljön egy új pert.
Több mint 50 ezer lej értékben bírságolt, és 200 ezer lejnél nagyobb értékben foglalt le faanyagot a rendőrség a múlt héten zajló erdészeti ellenőrzési akció során Hargita megyében.
A rendőrség büntetőeljárást indított kedden gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt a nagyszebeni ötcsillagos hotelben az úszómedence fölötti gipszkartonmennyezet beomlása nyomán megsérült hat személy ügyében – közölte a Szeben megyei rendőrség.
A Bolojan-kabinet két új minisztere, Radu Miruță és Irineu Darău kedden délután letette a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – adta hírül a Szeben megyei tűzoltóság.
Januártól a lakásokra kivetett adók legalább 79 százalékkal nőnek, de a régi épületek esetében ez elérheti a 150-180 százalékot is. A gépkocsik után fizetendő illeték emelkedése jelentéktelen. Az adóemelés mértékéről a kormány döntött.
Átadták a forgalomnak kedden a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát. Egy órára négy ember sérülésével járó autóbaleset történt, amelyben három autó volt érintett.
A közszolgáltatás ingyenessé tétele óta 928 ezer telekkönyvi kivonatot és kataszteri térképkivonatot bocsátottak ki a tulajdonosoknak – jelentette ki kedden Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A romániaiak csaknem fele kevesebbet tervez költeni az idei téli ünnepek alatt, mint tavaly – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásának kedden ismertetett adataiból.
szóljon hozzá!