
Nagy Pál kilép az Erdélyi Magyar Néppártból. Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bejelentette kilépését az Erdélyi Magyar Néppártból a székelyudvarhelyi Nagy Pál alapítótag, az EMNP székelyudvarhelyi szervezetének elnöke.
2021. október 16., 12:282021. október 16., 12:28
2021. október 16., 12:372021. október 16., 12:37
Rendkívüli közgyűlést tartott a héten a néppárt székelyudvarhelyi szervezete, amelyről egy péntek délutáni közleményben számoltak be. Mint írták, a gyűlés aktualitását és szükségszerűségét a most hétvégén tartandó Országos Küldöttgyűlés (OKGY) adta, és végül azért nem ezen teszi meg Nagy Pál a lemondási bejelentést, mert a járványhelyzet miatt több helyszínen zajlik a küldöttgyűlés, online szervezéssel, és ilyenformán
sőt továbbmenve úgy fogalmaztak, hogy a „tisztességes és átlátható választások megtartására sincs lehetőség”.
Az Erdélyi Magyar Néppárt országos elnökét keményen bíráló székelyudvarhelyi közlemény Vinczellér Árpád, az EMNP Hargita megyéért felelős országos alelnöke, és Nagy Pál alapítótag e heti sajtótájékoztatón tett nyilatkozataira hivatkozik, amely eseményre szerkesztőségünk nem kapott meghívást, de szombaton
„Alapítótagként nehéz volt meghoznia ezt a döntést tíz év működés után, de ez a gondolat már a 2019-es botrányosan elcsalt nagyváradi elnökválasztáskor megfogalmazódott benne. Akkor még sok társával egyetemben abban bízott, hogy a 2020-as választásokra való felkészülés jó irányba viszi majd a pártot, ám sajnos nem ez történt” – hivatkozik a leköszönő és kilépő székelyudvarhelyi elnökre a helyi szervezet közleménye, amely
többek között
a székelyudvarhelyi választási lista összeállítását;
a választásokon elért eredményeket, kiemelve a Hargita és Kovászna megyei önkormányzatokat;
vagy hogy „ellehetetlenítették az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács működését, rátelepedve annak tevékenységére, felélve annak tartalékait”.
„Csomortányi már a harmadik országos elnök a Partiumból a sorban, aki nem érti és nem ismeri Székelyföld lüktetését” – jelentette ki Nagy Pál, aki úgy véli, „mára sajnos a Néppártban is bekövetkezett a diktatúra korszaka”, holott pont „ezért nem lépett be sohasem az MPP-be, mert nem kívánt asszisztálni az egyszemélyes vezetéshez”.
A közleményben kitérnek ugyanakkor arra a kérdésre is, hogy mi lesz a székelyudvarhelyi szervezettel. Válaszként tudatják, hogy a helyi szervezet vezetése Jakab Attila és Simó Árpád elnökségi tagokra marad, „akiknek
Vinczellér Árpád alelnök szerint az „elnökségben teljesen eltűnt a demokrácia, a döntésekről sokszor csak a sajtóból vagy az elnök embereitől értesült brassói, vásárhelyi kollégáival egyetemben. Így volt ez a mostani OKGY szervezési kérdéseivel is”.
Nagy Pál egyébként úgy tudja, hogy több helyi szervezetből léptek (pl. a székelyudvarhelyiből egyelőre nyolcan), illetve lépnek még ki régi tagok, és az OKGY utánra bővebb tájékoztatást ígért arról a folyamatról, ami „a jobb sorsra érdemes EMNP-t ebbe a zuhanórepülésbe kényszerítette”.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!