
Nagy Pál kilép az Erdélyi Magyar Néppártból. Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bejelentette kilépését az Erdélyi Magyar Néppártból a székelyudvarhelyi Nagy Pál alapítótag, az EMNP székelyudvarhelyi szervezetének elnöke.
2021. október 16., 12:282021. október 16., 12:28
2021. október 16., 12:372021. október 16., 12:37
Rendkívüli közgyűlést tartott a héten a néppárt székelyudvarhelyi szervezete, amelyről egy péntek délutáni közleményben számoltak be. Mint írták, a gyűlés aktualitását és szükségszerűségét a most hétvégén tartandó Országos Küldöttgyűlés (OKGY) adta, és végül azért nem ezen teszi meg Nagy Pál a lemondási bejelentést, mert a járványhelyzet miatt több helyszínen zajlik a küldöttgyűlés, online szervezéssel, és ilyenformán
sőt továbbmenve úgy fogalmaztak, hogy a „tisztességes és átlátható választások megtartására sincs lehetőség”.
Az Erdélyi Magyar Néppárt országos elnökét keményen bíráló székelyudvarhelyi közlemény Vinczellér Árpád, az EMNP Hargita megyéért felelős országos alelnöke, és Nagy Pál alapítótag e heti sajtótájékoztatón tett nyilatkozataira hivatkozik, amely eseményre szerkesztőségünk nem kapott meghívást, de szombaton
„Alapítótagként nehéz volt meghoznia ezt a döntést tíz év működés után, de ez a gondolat már a 2019-es botrányosan elcsalt nagyváradi elnökválasztáskor megfogalmazódott benne. Akkor még sok társával egyetemben abban bízott, hogy a 2020-as választásokra való felkészülés jó irányba viszi majd a pártot, ám sajnos nem ez történt” – hivatkozik a leköszönő és kilépő székelyudvarhelyi elnökre a helyi szervezet közleménye, amely
többek között
a székelyudvarhelyi választási lista összeállítását;
a választásokon elért eredményeket, kiemelve a Hargita és Kovászna megyei önkormányzatokat;
vagy hogy „ellehetetlenítették az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács működését, rátelepedve annak tevékenységére, felélve annak tartalékait”.
„Csomortányi már a harmadik országos elnök a Partiumból a sorban, aki nem érti és nem ismeri Székelyföld lüktetését” – jelentette ki Nagy Pál, aki úgy véli, „mára sajnos a Néppártban is bekövetkezett a diktatúra korszaka”, holott pont „ezért nem lépett be sohasem az MPP-be, mert nem kívánt asszisztálni az egyszemélyes vezetéshez”.
A közleményben kitérnek ugyanakkor arra a kérdésre is, hogy mi lesz a székelyudvarhelyi szervezettel. Válaszként tudatják, hogy a helyi szervezet vezetése Jakab Attila és Simó Árpád elnökségi tagokra marad, „akiknek
Vinczellér Árpád alelnök szerint az „elnökségben teljesen eltűnt a demokrácia, a döntésekről sokszor csak a sajtóból vagy az elnök embereitől értesült brassói, vásárhelyi kollégáival egyetemben. Így volt ez a mostani OKGY szervezési kérdéseivel is”.
Nagy Pál egyébként úgy tudja, hogy több helyi szervezetből léptek (pl. a székelyudvarhelyiből egyelőre nyolcan), illetve lépnek még ki régi tagok, és az OKGY utánra bővebb tájékoztatást ígért arról a folyamatról, ami „a jobb sorsra érdemes EMNP-t ebbe a zuhanórepülésbe kényszerítette”.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!