Kisebb sorok alakultak ki egyes szavazókörzetekben vasárnap dél körül Székelyudvarhelyen, ám így sem kellett sokat várjanak a választópolgárok, hogy leadhassák voksukat.
2024. december 01., 12:322024. december 01., 12:32
Fotó: Csató Andrea
Kisebb sorok alakultak ki egyes szavazókörzetekben vasárnap dél körül Székelyudvarhelyen, ám így sem kellett sokat várjanak a választópolgárok, hogy leadhassák voksukat.
2024. december 01., 12:322024. december 01., 12:32
A megszokottnál több embert lehetett látni Székelyudvarhely utcáin vasárnap dél körül, ez pedig a szavazóurnáknál is tapasztalható volt.
Fotó: Csató Andrea
Mi egy-egy Bethlen-negyedi, Tábor-negyedi, bethlenfalvi és szombatfalvi szavazókörzetbe látogattunk el, a helyszínek többségénél kisebb sorok alakultak ki.
Fotó: Csató Andrea
A soroktól egyébként nem kell megijedni, hiszen mindössze néhány perces várakozást jelentenek.
Tapasztalatunk szerint ugyanakkor mindenhol segítőkész szavazóbiztosok vannak, így gördülékenyen halad a procedúra.
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Hosszú évek óta zajló fejlesztések zárulhatnak le Gyergyószentmiklóson: a víz- és a csatornahálózat korszerűsítése is befejeződhet 2026-ban. Az évek folyamán összegyűlt többletköltségekre a fejlesztési minisztériumtól kérnek finanszírozást.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.
Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.
Látványos kísérlettel mutatták be a Hargita megyei hegyi csendőrök, hogy milyen gyorsan fagy meg a víz mínusz 17 Celsius-fokban.
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját – közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.
Hipotermia miatt halt meg keddre virradóan egy 65 éves, temesvári férfi.
Tovább szűkítik a jogosultak körét a közszféra alkalmazottai számára biztosított üdülési utalványrendszerben. Kivezetik ugyanakkor a kötelező önrészt, így már nem jogszabályi, hanem piaci muszájból kell hozzátenni.
Az utóbbi időszakban ismét számos kóbor kutya tűnt fel Gyergyószentmiklós lakónegyedeiben, elsősorban a szeméttárolók környékén – hívta fel figyelmünket olvasónk. A többségük békés, de több esetben agresszív viselkedésről is érkeztek jelzések.
Életben találták hétfő éjszaka a Máramarosi-havasokban a hegyimentők azt a 31 éves ukrán férfit, akinek keresését már egy éjszakával korábban elkezdték.
Székelyföld-szerte mínusz 15 Celsius-fok alatti hőmérsékleteket hozott az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakája. A Kovászna megyei Bodzafordulón pedig ennél is hidegebb reggelre ébredtek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
szóljon hozzá!