
Marosvásárhelyen rendszeresen szerveznek zarándoklatot a családokért
Fotó: Boda L. Gergely
Kampányt indít a Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpásztorációs Központja, amelynek célja, hogy arra biztassa a lakosságot, álljanak ki a házasság szentségére épülő keresztény család mellett, és minél többen vegyenek részt az ősszel esedékes alkotmánymódosító népszavazáson.
2017. szeptember 13., 16:382017. szeptember 13., 16:38
2017. szeptember 13., 16:512017. szeptember 13., 16:51
A kampányról Szénégető István családreferens, a marosvásárhelyi Szentcsalád Templom plébánosa számolt be, kiemelve:
Mindenkit mozgósítani szeretnének, hogy minél többen vegyenek részt az ősszel esedékes alkotmánymódosító népszavazáson, amelynek kezdeményezői azt kérik, hogy Románia Alkotmányába foglalják bele, hogy házasságot csak egy férfi és egy nő köthet.
„Számunkra, keresztények, magyarok és románok számára a család nem csupán egy életstílus vagy egy sajátos életforma, hanem az egyetlen, amelyhez alapvetően hozzá van rendelve a felelős szülői, férfi és nő, férj és feleség, édesanya és édesapai szerep” – fogalmazott Szénégető István.
A plébános hozzátette, hogy
a gyermekek védelmére vonatkozó cikkelyek nem változnak. Ez a módosítás az alkotmányban szeretné a férfi és nő közötti házasságot, a hagyományos családot megvédeni.
A sajtótájékoztatón részt vevő Sófalvi Szabolcs marosszentgyörgyi polgármester arról beszélt, hogy kilenc éve vezeti a Marosvásárhely melletti nagyközséget, s azt tapasztalta, hogy fontos falakat felhúzni, utakat javítani, de nagyon fontos a közösségeket megerősíteni, eggyé formálni.
A magyarországi ERGO (Európai Regionális Egyesület) elnöke, Ékes Ilona elmondta: egyesületük is nagyon fontosnak tartja a család védelmét, s örvend, hogy az anyaországban már belefoglalták az alkotmányba, hogy a házasság egy férfi és egy nő szövetségén alapul. Hangsúlyozta, hogy fontosnak tartja, hogy a helyi közösségek tagjai tájékozottak legyenek, s minden fontos információ birtokában döntsenek a népszavazáson.
Mint ismert, a Koalíció a családért nevű ernyőszervezet több mint hárommillió támogató aláírást gyűjtött össze polgári kezdeményezéséhez, amelyben azt javasolja, hogy az alkotmány „egy férfi és egy nő” önkéntes házasságaként határozza meg a családot, a hatályos alaptörvényben szereplő „házastársak" kifejezés helyett. Az alkotmánymódosító törvénytervezet jelenleg a szenátus elfogadására vár, de hatályba lépéséhez érvényes és eredményes népszavazásra is szükség van. Liviu Dragnea, a PSD elnöke nemrég arról beszélt, hogy a népszavazást még idén ősszel kiírják.
Közben hét elején közleményt adott ki a magát az erdélyi magyar leszbikus, meleg, biszexuális, transzszexuális és queer közösség tagjainak képviseleteként meghatározó LMBTQ Erdélyben nevű csoport, amelyben a család fogalmának meghatározásáról szóló alkotmánymódosítás elutasítását kéri az RMDSZ honatyáitól.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!