
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A tavasz első hónapján, márciusban a legolcsóbbak a repülőjegyek az európai úti célokra. Egy hazai online turisztikai ügynökség kimutatása szerint az átlagár egy európai desztinációra 165 euró.
2024. március 16., 12:052024. március 16., 12:05
Számos európai fővárosban kellemes már a hőmérséklet márciusban, ezért igencsak érdemes megfontolni, hogy ebben a hónapban utazzunk, ugyanis éves összevetésben, a tavasz első hónapján a legolcsóbbak a repülőjegyek – írja a Digi24 egy hazai online turisztikai ügynökség, a Vola.ro kimutatására hivatkozva.
Nyilván az átlagárnál vannak olcsóbb jegyek is, példaként a Vola.ro a Bukarestből Cataniába vagy Bariba induló járatokat hozza fel, amelyeket ebben a hónapban
Sőt, 29 eurós ajánlatot is említenek a román fővárosból Milánóba vagy Tiranába, illetve hasonló árút Kolozsvárról Brüsszelbe vagy Párizsba.
A legnépszerűbb európai úti célok a romániaiak körében idén tavasszal Milánó, Róma, Párizs, London, Barcelona és Brüsszel.

„…A hatodik napon, az Atya, hogy művét bevégezé, örömében, mert ily szépet alkotott, a földet két kezébe vette s rá csókot nyomott. Ott, ott, hol ajka illeté, ott van Szicília” – írta Renzino Barbera, a 2009-ben, 86 éves korában elhunyt szicíliai költő.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
Más megyékhez képest ugyan hátrányból indulnak a Hargita megyei gazdák a zöldségtermesztést támogató de minimis programban, de számukra is tartogat lehetőségeket ez a csomag. Az érdekeltek még egy hónapig igényelhetnek támogatást az idei programban.
Belép a román piacra a malajziai kiskereskedelmi vállalat, a Mr. DIY – írja az MTI a Profit.ro nyomán, amely vállalat közleményéből értesült.
Korszerű vonatok, a mostaninál jóval sűrűbben közlekedő szerelvények – a romániai vasúti személyszállítás megújítása nemsokára eléri Székelyföldet is, megváltozott körülményeket, minőséget biztosítva az utazóknak.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
szóljon hozzá!