
Fotó: Csató Andrea
41 udvarhelyszéki település mintegy 11 ezer fogyasztója maradt áramszolgáltatás nélkül a hétfő délutáni vihar következtében – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
2024. június 03., 20:382024. június 03., 20:38
Az áramszolgáltató szakemberei dolgoznak a károk elhárításán és az áramszolgáltatás újraindításán. Mint arról beszámoltunk, a hétfő délutáni vihar következtében fák dőltek ki, elektronikai fővezetékek rongálódtak meg, számos épületben és autóban is anyagi károk keletkeztek.

Nagy mennyiségű eső zúdult hétfő délután Udvarhelyszékre. A gyorsan érkező vihar miatt Ro-Alertben is figyelmeztették a székelyudvarhelyieket. A vihar következtében több városrész is áramszolgáltatás nélkül maradt.

Gyökerestől kifordult fák, kettétört fatörzsek, eltört betonoszlop, elszakított áramvezetékek, megrongált autók – ez pedig csak egy része a Székelyudvarhelyre hétfőn délután lecsapott vihar okozta károknak. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.

A Hargita megyei tűzoltóság székelyudvarhelyi egysége 12 kidőlt fa esetében avatkoztak be Három fa háztetőkre, egy pedig egy garázsra dőlt, ugyanakkor két fa dőlt autókra és az úttestre.

Több mint 30 ház tetőzetét rongálta meg a szél és hat pincét öntött el a víz a hétfő délutáni vihar idején Héjjasfalván, Szászkézden, Apoldon és Segesváron – számolt be a Maros megyei tűzoltóság.
Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben: a Román Nemzeti Bank (BNR) által szerdán közzétett árfolyam szerint egy euró 5,2688 lejbe kerül, 5,08 banival (0,97 százalékkal) többe, mint kedden.
Majdnem másfélszer annyi cégfeloszlatás történt az első negyedévben Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint a múlt év azonos időszakában. A három megyéből kettőben a cégfelfüggesztések, -törlések, de az új bejegyzések száma is nőtt.
Ilie Bolojan szerdán közölte, hogy miniszterelnöki tisztsége utolsó napjáig dolgozni fog Romániáért, és nem adja fel azokat az elveket, amelyeket egész pályafutása alatt vallott.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
szóljon hozzá!