
Lehet így is: több helyen már az új beszállítótól kapják a pékterméket a gyerekek
Fotó: Gábos Albin
Felhívást tett közzé kedden a Fészek – Gyergyói Édesanyák Egyesülete, kérve az érintett családokat, hogy aláírásukkal járuljanak hozzá kezdeményezésükhöz, amellyel a tej-kifli programban biztosított péktermékek minőségi javulását kívánják elérni.
2019. január 16., 19:352019. január 16., 19:35
Megjegyzik, a gyergyóditrói, gyergyószárhegyi, gyergyóremetei, csíkszeredai, valamint székelyudvarhelyi tanintézetekben már friss, megfelelő minőségű kiflit kapnak a gyermekek.

Az eddigi penészes, rosszízű vagy az előírtnál kisebb tordai kifli helyett jövő héttől jó ízű és minőségű pékterméket kapnak a gyergyóditrói, a gyergyószárhegyi, a gyergyóremetei, a csíkszeredai, valamint a székelyudvarhelyi tanintézetek iskolásai.
A cél, hogy Gyergyószentmiklóson is megszűnjenek a mindennapos panaszok. Az aláírásgyűjtés január 25-én zárul, ezt követően a kezdeményezők a fogyasztóvédelemhez, a közegészségügyi hatósághoz, illetve a Hargita megyei önkormányzathoz fordulnak az ügy orvoslásáért. Kérik az óvodás vagy iskolás gyermekek szüleit, hogy töltsék ki az aláírásgyűjtő-íveket. Erre lehetőség van többek között a gyergyószentmiklósi Fény Televízió Virág lakótelepi ügyfélszolgálatán, az Iroma és Kata üzletben, a Selyem utcai Balla boltban, Bodó Annamáriánál a műjégpályán, a Miell Quality irodában, a Szabadság tér 12. szám alatt, a Virág lakótelepi Butterfly fodrász- és kozmetikaszalonban, illetve több édesanyánál is.
– jegyezte meg a Székelyhonnak Barabás Orsolya, a Fészek elnöke. Tájékoztatott, hogy a gyergyószentmiklósi példán felbuzdulva az alfalvi szülők is aláírásgyűjtést hirdettek. A Veress-iskola pedagógusainál csütörtöktől lehet aláírni az íveket.
A parajdi sóbánya katasztrófájáról, a távolsági buszjáratok működtetésének újragondolásáról, a megyei hulladékgazdálkodásról esett szó többek között a Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnökével való év végi beszélgetésen.
Még karácsony előtt átadják a forgalomnak a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
Pénzügyi bizonytalanságok és kormányzati megszorítások jellemezték Csíkszereda 2025-ös esztendejét, amelyet Korodi Attila polgármester az év utolsó rendes havi tanácsülésén értékelt pénteken.
Ünnepélyes díjátadón ismerte el Hargita megye tanácsa a megye három tűzoltóját és két kiváló sportolóját. Az ülés alatt költségvetésről, európai uniós projektekről és útépítésről is tárgyaltak a megye önkormányzati képviselői.
Évente 859 barnamedve kilövését tennék lehetővé Romániában az RMDSZ törvénytervezete. Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes sepsiszentgyörgyi látogatásán beszélt a medvekilövési kvóta megduplázását célzó javaslat részleteiről.
Jótékonysági futással és kosárlabdameccsel gyűjt adományokat az eltérő fejlődésű gyermekekért a Gyulafehérvári Caritas december 20–23. között Marosvásárhelyen és környékén. Futással vagy akár kerékpározással is csatlakozhat bárki az akcióhoz.
Cantus figuratus címmel tart előadóestet Laczkó Vass Róbert kolozsvári színművész Székely Norbert zongoraművész közreműködésével advent utolsó vasárnapján, december 21-én 18 órától a marosvásárhelyi Gecse utcai református templomban.
Aláírta pénteken Daniel David oktatási miniszter az új középiskolai tanterveket jóváhagyó rendeletet – közölte a szaktárca.
2 hozzászólás