
Influenza elleni oltásból elenyésző mennyiség maradt meg Kovászna megyében
Fotó: Erdély Bálint Előd
Influenza elleni oltásból elenyésző mennyiség maradt meg Kovászna megyében, a koronavírus elleni oltóanyagból azonban van bőven – utóbbira ugyanis rendkívül alacsony az érdeklődés Kovászna megyében. Jó hír, hogy a csecsemőknek szánt védőoltásokból elegendő mennyiséget kapott a Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatóság.
2023. január 16., 09:332023. január 16., 09:33
A sepsiszentgyörgyi oltóközpontban tavaly december 19-e óta lehet oltakozni az új, Comirnaty Original/Omicron BA.4-5 nevű oltóanyaggal; a Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatóság honlapján közzétett adatok szerint
„Alacsony az oltakozási kedv. A kórházakban és a háziorvosoknál nem igazán működik a Covid-19 megbetegedés elleni oltakozás, hiszen
Ezért nyitottuk meg a hétfőtől péntekig 12 és 13 óra között rendelkezésre álló oltópontot Sepsiszentgyörgyön a Lt. Păiș David utca.1 szám alatti 53-as tömbház földszintjén. Az oltakozni vágyók a 0756-089 249-es telefonszámon előzetes jelentkezést követően kaphatnak időpontot a vakcina felvételére” – fejtette ki Ágoston László, a Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője.
„Az ünnepek elteltével kezdtek inkább oltakozni az emberek, már a háziorvosoknál is vannak jelentkezők.
– tette hozzá Igyártó Gabriella, a Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatóság járványtani osztályának alkalmazottja.
Az influenza elleni oltások helyzetéről is kérdeztük a szakembert. „Kovászna megyében összesen 5580 dózist kaptunk az egészségügyi minisztériumtól, aminek 90 százalékát, azaz 5027 oltást fel is használtunk. A maradék abból adódik, hogy
Volt, hogy ilyen helyről átirányítottuk az oltásokat olyan rendelőbe, ahol nagyobb volt az igény erre” – hangsúlyozta. Hozzátette: az influenza elleni oltásra minden év első felében kell jelentkezni.
– fejtette ki a közegészségügyi szakember. Azt is elmondta, hogy a koronavírus-járvány ideje alatt nagyobb mennyiségű oltóanyagot igényeltek, ám később sokan visszamondták azt, hiszen csökkent az influenza elleni oltások iránti érdeklődés.
– húzta alá.
A többi vakcina, például a csecsemőkori védőoltások terén sincs fennakadás – tudtuk meg a szakembertől. „Az országos oltási tervnek megfelelően biztosítjuk az oltóanyagot a gyerekeknek.
A gyerekek, akiknél elmaradt akkor ez az oltás, nem igényelnek különleges bánásmódot, hiszen 2 hónapos korban kapják már az oltást.
– sorolta Igyártó Gabriella.
A fent említett, 2, 4 és 11 hónapos korban beadandó hexavalens oltóanyagokban decemberben volt hiány a háziorvosi rendelőkben, de az év utolsó napján megérkezett a szükséges mennyiség, és már elkezdték ezek kiosztását, így az érintett gyerekek hamarosan megkaphatják a szükséges dózist . „Az összes szükséges oltóanyagból, amit az országos oltási terv előír a csecsemőknek, 2–3 hónapra elegendő mennyiség van Kovászna megyében” – összegzett.
Hátba szúrtak egy rendőrt szerdán este Nagybányán. A támadás a város egyik utcáján történt, a rendőr szolgálaton kívül volt, sérülését követően kórházba vitték. Az elkövető elmenekült, nagyszabású művelet indult a felkutatására.
Ilie Bolojan szerint lehetővé kell tenni az önkormányzatok számára, hogy a költségvetésük elfogadása előtt visszatérjenek a helyi adók és illetékek törvényben meghatározott minimális szintjéhez.
Ilie Bolojan szerdán este bejelentette, hogy 2026. április 1-je és 2027. március vége között a lakossági fogyasztók szabályozott áron, a vállalatok és intézmények pedig piaci áron jutnak földgázhoz.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán este bejelentette, hogy a 2026-os költségvetésről szóló egyeztetések várhatóan a jövő héten lezárulnak, így a tervezetet február 20-a körül terjesztik a parlament elé.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátora, Robert Cazanciuc támogatja az RMDSZ-nek azt a javaslatát, hogy a kormány vizsgálja felül a helyi adók és illetékek emeléséről szóló döntését.
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg.
Gondatlanságból elkövetett rongálás, valamint a munkavédelmi és munkahelyi egészségvédelmi előírások megszegésének gyanújával büntetőeljárást indított szerdán a Szilágy megyei rendőrség a szilágycsehi templomtorony leomlásának ügyében.
Noha a vízfelületet még jég borítja, a háttérben már minden adott a tavaszi szezonnyitáshoz a sepsiszentgyörgyi városi szabadidős létesítménynél. A fenntartó Rekreatív Rt. beszerezte az állomási tóra szánt csónakokat és vízibicikliket.
Az oktatási szakszervezetek tagjai szerdán a kormány székhelye előtt tüntettek, mivel elégedetlenek a kormány által elfogadott intézkedésekkel.
A szilágycsehi református templom összeomlásának okait kivizsgáló válságstáb alakult a művelődésügyi minisztériumnál szerdán – közölte a tárca.
szóljon hozzá!