
Costi Popică, Márk János és Deák Éva, a rendezvény szervezői beszéltek a kezdeményezésről
Fotó: Tuchiluș Alex
Már szervezkednek a sepsi- és orbaiszéki motorosok, hogy idén is változatosan összeállított ajándékcsomagokkal lepjenek meg csaknem háromezer gyereket. Hogy a Mikulás puttonya tele legyen, ahhoz a közösség segítségére is szükség van.
2024. november 18., 18:582024. november 18., 18:58
2024. november 20., 12:232024. november 20., 12:23
Idén sem marad el a sokak által kedvelt motoros ajándékosztás és felvonulás december 5-én, a Mikulás-napon. Noha pénzbeli támogatást szűkösen kapnak, a kezdeményezők idén is törekedtek rá, hogy újdonságokat hozzanak az ünnepbe:
Márk János szerint az ajándékokat december első napjaiban kezdik csomagolni
Fotó: Tuchiluș Alex
Az ötletgazdák hétfőn ismertették: Kovásznán, valamint Sepsiszentgyörgyön és környékén a szokásos helyek mellett ellátogatnak Illyefalvára, Uzonba és Maksára is. A csomag, amely tavaly tanszereket és édességeket tartalmazott, ezúttal
A forgatókönyv a megszokott módon zajlik, hiszen
A vasparipás Mikulások délután öt órakor együtt gurulnak végig látványosan a városon, a felvonulás végeztével pedig megállnak a városközpontban, ahol fotózkodni lehet velük. Ezután a csapat egy része Kovászna városa felé veszi az irányt, ahol a Szarvas hotel (Hotel Cerbul) parkolójában kiosztják a többi ajándékot is.
Motoros Mikulások vonulnak be Sepsiszentgyörgyre és Kovásznára
Fotó: Farkas Orsolya
Noha az ajándék értéke nem változik, hiszen továbbra is húsz lej körüli összegből állítanak össze egy-egy csomagot, támogatókra szükség van, mert Kovászna városában körülbelül 600, Sepsiszentgyörgyön és környékén 2200 csomag kiosztására készülnek.
„Ennyi fér be az idei évbe. Reméljük, hogy a keretünk is fogja engedni, próbálkozunk” – fogalmazott Márk János, a sepsiszentgyörgyi Független Motorosok Egyesületének vezetője, aki szerint egyre nagyobb igény mutatkozik az ajándékozás kiterjesztésére, csakhogy pénz nincs rá.
Karácsonyfadíszt is tartalmaz a Mikulás csomagja
Fotó: Tuchiluș Alex
Idén már érkeztek adományok a helyi tanácsok, a megye részéről, valamint alapítványtól, egy cégtől és néhány magánszemélytől, ezeket nagy örömmel fogadták. A nehézségek pedig nem tántorítják el őket abban, hogy 2019 óta évről évre megszervezzék az eseményt, saját kezűleg csomagolják be az ajándékokat és kiszállítsák azokat. „Azt sem tudtuk, mivel jár, de belevágtunk. És ez az eredménye” – mutatott rá a kezdeményezés sikerére Costi Popica, a kovásznai rendezvény szervezője.
Itt lehet segíteni a motoros Mikulásokat
Az egyesület adománygyűjtő rendezvényt szervez november 23-án Sepsiszentgyörgyön, az Építők útja 7. alatti motoros Kuckóban, ahol fellép a Selfish Murphy zenekar és a Fun Band is. Ugyanakkor lehetőség van támogatni az egyesületet a következő bankszámlaszámon: RO02UGBI0000522011840RON, név: Független Motorosok Egyesülete.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
1 hozzászólás