Hirdetés
Hirdetés

„Bevették” Sepsiszentgyörgyöt a motoros Mikulások

Idén is nagy népszerűségnek örült a motoros Mikulásjárás •  Fotó: Farkas Orsolya

Idén is nagy népszerűségnek örült a motoros Mikulásjárás

Fotó: Farkas Orsolya

Rénszarvasszán helyett díszes, csillogó-villogó vasparipákkal szállta meg a várost és a környékbeli falvakat december 5-én nagyjából ötven Mikulás. A motorosok idén a legkisebbeket és a legidősebbeket is meglepték.

Farkas Orsolya

2023. december 05., 21:452023. december 05., 21:45

2023. december 05., 23:042023. december 05., 23:04

Bár a tavalyi évhez képest jóval nehezebben tudtak támogatókat toborozni az ünnepi hangulatú megmozdulásra, a nagy nap reggelére mégis ajándékokkal teli „puttonyt” varázsoltak elő a piros ruhás motorosok. Egészen pontosan

egy egész kisteherautó csomagterét és egy motorkeréképár után kötött vontatót sikerült megtölteniük a tanszerekkel, apró játékokkal és édességekkel ellátott csomagokkal.

A társaság öt csapatra oszlott és már reggel 8-kor izzították a motorokat, hogy karácsonyi dalok kíséretében útnak indulhassanak Kilyénbe, Szotyorba, Kökösbe, Lécfalvára, Szépmezőre és Rétyre, de jutott csomag Hetére és Árapatakára is, sőt,

a sepsiszentgyörgyi óvodákon túl a speciális iskola közösségéhez, a megyei sürgősségi kórházban fekvő gyerekekhez, de még az idősek otthonának lakóihoz is elértek.

Hirdetés

Fagyból és lelkesedésből nincs hiány

Idén ötödik alkalommal szerveztek motoros Mikulásjárást, amelynek élén Márk János, a Független Motorosok Egyesületének elnöke áll, maga mögött tudva egy megingathatatlan közösséget olyan tagokkal, akik minden évben aktívan részt vesznek a megmozduláson, és olyanokkal, akik menet közben csatlakoznak be. Idén további tíz „külsőssel” bővült a kör, így

körülbelül ötvenen vettek részt az ajándékozáson, és mégtöbben szegődtek hozzájuk a délutáni felvonuláson.

Reggel 8-kor már izzították a motorokat a Mikulások •  Fotó: Farkas Orsolya Galéria

Reggel 8-kor már izzították a motorokat a Mikulások

Fotó: Farkas Orsolya

A keddi nap során 2200 csomagot osztottak ki Sepsiszentgyörgyön és környékén, további 600-at pedig Kovásznára vittek a motorosok.

Idézet
Isten próbára tett minket, de mindig túl lettünk mindenen, és ezután is túl leszünk. A Mikulás soha nem áll meg, a gyerekekért mindig ott leszünk”

– fogalmazott Costi, a kovásznai motoros Mikulásjárás szervezője. A fürdővárosi csapat már a kezdetektől fogva szorosan együttműködik a sepsiszentgyörgyiekkel, ezért az évek során nem csak az anyagi akadályokat kellett közösen leküzdeniük, hanem az állandóan változó időjárási viszontagságokban is vállvetve végezték el a munkát:

motoroztak már hóban, esőben, szélben, sárban és mínusz tíz fokban is, ez azonban soha nem szeghette a kedvüket.

A Benedek Elek óvodásait lepték meg először a piros ruhásak •  Fotó: Farkas Orsolya Galéria

A Benedek Elek óvodásait lepték meg először a piros ruhásak

Fotó: Farkas Orsolya

Apró ajándék, széles mosoly

A legtöbb óvodába meglepetésként érkeztek a piros ruhások, a gyerekek tudta nélkül gördültek be az udvarra a motorokkal, amelyeket karácsonyfákkal, villogó égősorokkal, plüssmackókkal díszítettek fel. Csillogó szemű csöppségek fogadták többek között a sepsiszentgyörgyi Benedek Elek, valamint a Kőrösi Csoma Sándor óvodákban, ugyanakkor a Cigaretta utcába költözött speciális iskolában is.

Az ajándékokért cserébe a gyerekek énekkel hálálkodtak, megölelték a Mikulásokat, illetve boldogan fotózkodtak velük és az érdekesebbnél érdekesebbre csinosított motorkerékpárokkal.

Első alkalommal látogattak el a lécfalvi óvodásokhoz és kisiskolásokhoz, akik furulyaszóval fogadták a csapatot. „Ők annak örülnek, amit kapnak. Főleg az óvodás gyerekek, nekik ez valóságos szenzáció. Én pedagógusként úgy tartom, hogy az iskolai munka nem csak tanórákra kell korlátozódjon, hanem amikor lehetőség van, akkor élményt is kell nyújtani számukra” – nyilatkozta Kertész Tibor, a Lécfalvi Általános Iskola és Óvoda rangidős tanára, aki szerint hiánypótló volt az idei Mikulásjárás.

Lécfalvára is elrobogott a csapat •  Fotó: Farkas Orsolya Galéria

Lécfalvára is elrobogott a csapat

Fotó: Farkas Orsolya

Az idei alkalom másik különlegessége, hogy a sepsiszentgyörgyi Zathureczky Berta Központ időseit is meglátogatták a Mikulások.

Klárik Mária, az intézmény igazgatója elmondta, hogy ők keresték meg az egyesületet és kérték, hogy idén az idősekre is szánjanak némi időt, hiszen éppen annyira tudnak örülni, mint a gyerekek. Bár a lakókat éppen ebédidőben lepték meg a motorosok, kellemesen fogadták és hálásan vették át a csomagokat.

Idézet
Nem árultuk el nekik, hogy jönnek, mert valójában ez itt éppen oyan, mint egy óvoda. A mi időseink belül igazából vérbeli gyerekek”

– mesélte a vezető.

Nem csak a gyerekek, hanem az idősek is hálásak voltak az ajándékokért •  Fotó: Farkas Orsolya Galéria

Nem csak a gyerekek, hanem az idősek is hálásak voltak az ajándékokért

Fotó: Farkas Orsolya

A Márk János által vezetett csapat a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban zárta a körutat, ahol a gyermekosztályon fekvő betegek várták őket, de valójában az orvosok és ápolók örömére is szolgált a látogatás, amellyel némi vidámságot csempészhettek be a kórházba a bojtos sapkás szakállasok.

Panaszkodás helyett hálálkodnak

Az ajándékokat a csapatok délutánig szétosztották, majd egy kisebb pihenő után újra beöltöztek és motorra pattantak, hogy délután 5 órakor felvonuljanak a városban.

A vasparipákon túl Mikulásokkal teli autók is tarkították a sort, így parádé látványban és hangzásban is mutatósra sikerült, egy egész zenerkarnyi piros ruhás gondoskodott az ünnepi dallamokról.

Vidámságot varázsoltak a megyei kórház gyermekosztályára is •  Fotó: Farkas Orsolya Galéria

Vidámságot varázsoltak a megyei kórház gyermekosztályára is

Fotó: Farkas Orsolya

A motoros Mikulások várhatóan jövőre is eljönnek, a csapat ugyanis egyetért abban, hogy továbbra is érdemes dolgozniuk és részt venniük az ajándékosztásban. Az anyagiakat illetően pedig igyekeznek pozitívan hozzáállni a helyzethez, hiszen

idén is csupán ötezer lejjel indultak, de a magánszemélyek és kisebb vállalkozók segítségével, továbbá különböző kulturális pályázatának elnyerésével végül idén is sikerült elérni a kitűzött célt.

Márk János reménykedik, hogy idővel ennél is kiterjedtebb megmozdulást szervezhetnek, ahova már a kisiskolások mindegyikét be tudják majd vonni. Bár egy év múlva kerül sor a következő Mikulásjárásra, jövőre is éppen olyan hálásan fogják fogadni a támogatásokat, mint a gyerekek az ajándékokat. Márk János szerint ugyanis érdemes szem előtt tartania a környékbeli lakosságnak, hogy a látogatásokat nem másokért szervezik, hanem az itthoni gyerekekért és azért az örömért, amelyet a csomagokkal okozhatnak nekik.

Idézet
A többit a Jóistenre bízzuk, valahogy mindig megsegít”

– fogalmazott az esemény ötletgazdája.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. október 22., csütörtök

Első Nobel-díjas tudósunk székely kötődései

Szent-Györgyi Albert pontosan 40 évvel ezelőtt, 1986. október 22-én hunyt el az Egyesült Államokban, Woods Hole-ban. Kevésbé köztudott, hogy az első Nobel-díjas magyar tudós székely felmenőkkel is büszkélkedett, sőt egy hónapot Székelyföldön töltött.

Első Nobel-díjas tudósunk székely kötődései
Első Nobel-díjas tudósunk székely kötődései
2026. október 22., csütörtök

Első Nobel-díjas tudósunk székely kötődései

Hirdetés
2026. október 22., csütörtök

Vadászat közben lőtte meg társát egy vadőr

Egy 50 éves Botoșani megyei férfit meglőttek csütörtökön egy engedélyezett vadászat során – közölte a Botoșani megyei rendőrség.

Vadászat közben lőtte meg társát egy vadőr
Vadászat közben lőtte meg társát egy vadőr
2026. október 22., csütörtök

Vadászat közben lőtte meg társát egy vadőr

2026. október 22., csütörtök

Máris részt vett Románia új miniszterelnöke a Legfelsőbb Védelmi Tanács ülésén

Csütörtök este lezajlott a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése – közölte az elnöki hivatal.

Máris részt vett Románia új miniszterelnöke a Legfelsőbb Védelmi Tanács ülésén
2026. október 22., csütörtök

Magyar Péter: 1956-os múzeumot hozunk létre

Az 1956-os tüntetők szabadság melletti kiállását méltatta beszédében Magyar Péter miniszterelnök a forradalom és szabadságharc 70. évfordulójának tiszteletére tartott ünnepi koszorúzáson a Bem téren csütörtökön.

Magyar Péter: 1956-os múzeumot hozunk létre
Magyar Péter: 1956-os múzeumot hozunk létre
2026. október 22., csütörtök

Magyar Péter: 1956-os múzeumot hozunk létre

Hirdetés
2026. október 22., csütörtök

Tarr Zoltán az 1956-os forradalom 70. évfordulóján: van mit tanulnunk a bizalomról

Az egymásba vetett bizalom fontosságát hangsúlyozta ünnepi beszédében a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter az 1956-os forradalom 70. évfordulója alkalmából tartott emlékünnepségen a Műegyetemen csütörtökön.

Tarr Zoltán az 1956-os forradalom 70. évfordulóján: van mit tanulnunk a bizalomról
2026. október 22., csütörtök

Két iskolai incidens egy héten belül: határozott fellépést sürget az államfő

Nicușor Dan államelnök csütörtökön kiemelte, hogy Romániának biztonságosabb iskolákra, megfelelően támogatott és a beavatkozásra felkészített tanárokra, valódi pszichológiai tanácsadáshoz való hozzáférésre van szüksége.

Két iskolai incidens egy héten belül: határozott fellépést sürget az államfő
2026. október 22., csütörtök

Az EJEB szerint nem sértette a bírák és ügyészek jogait a bérhátralékok részletekben történő kifizetése

Az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) csütörtökön elutasította öt romániai bíró és volt bíró panaszát, akik azt kifogásolták, hogy az állam nem fizette ki teljes egészében a jogerős bírósági ítéletekkel megítélt bérkülönbözeteket és kártérítéseket.

Az EJEB szerint nem sértette a bírák és ügyészek jogait a bérhátralékok részletekben történő kifizetése
Hirdetés
2026. október 22., csütörtök

Alkotmánybíróság: az ügyvivő kormány túllépte alkotmányos hatáskörét a SAFE-programért hozott sürgősségi rendelettel

Az alkotmánybíróság csütörtökön megállapította, hogy az ügyvivő kormány túllépte alkotmányos hatáskörét, amikor sürgősségi rendeletet fogadott el az uniós SAFE-programról.

Alkotmánybíróság: az ügyvivő kormány túllépte alkotmányos hatáskörét a SAFE-programért hozott sürgősségi rendelettel
2026. október 22., csütörtök

Őrizetbe vették az iskolatársára bozótvágó késsel támadó fiút

Őrizetbe vették 24 órára a rendőrök azt a 15 éves diákot, aki csütörtök reggel egy pitești-i középiskolában egy bozótvágó késsel megsebesítette egyik osztálytársát az alkarján, egy másikat pedig bántalmazott – tájékozatott az Argeș megyei rendőrség.

Őrizetbe vették az iskolatársára bozótvágó késsel támadó fiút
2026. október 22., csütörtök

Tömbházfelújításokról is döntöttek a gyergyószentmiklósi tanácsülésen, ismét téma volt a Monturist is

Tömbházak hőszigeteléséhez szükséges dokumentációk aktualizálásáról, a békényi vízbefogó fejlesztéséről, a GYERBUSZ közösségi közlekedési szolgáltatás előkészítéséről tárgyalt a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület.

Tömbházfelújításokról is döntöttek a gyergyószentmiklósi tanácsülésen, ismét téma volt a Monturist is
Hirdetés