
A motoros télapósegédek egy része a korábbi felvonulások egyikén
Fotó: Márk János
Baj van, amikor már a Mikulás is arra panaszkodik, hogy egyre nehezebb szponzorpénzeket gyűjteni, ugyanis megcsappant a támogatók száma. Ez azonban nem szegheti kedvét a Független Motorosok Egyesületének.
2023. november 22., 15:392023. november 22., 15:39
2023. november 22., 16:562023. november 22., 16:56
Ötödik alkalommal látogatnak el Sepsiszentgyörgyre és környékére, valamint Kovásznára a Mikulás motoros segítői december 5-én. Egyikük, nevezetesen Márk János be is számolt lapunknak az idei ajándékosztás részleteiről, amely során
A piros ruhás motorosok reggel 8 órakor fognak útnak indulni, bejárják a szépmezői, rétyi, szotyori és sepsiszentgyörgyi óvodákat, több mint kétezer gyereknek tartogatva egy-egy ajándékcsomagot, ami idén nemcsak édességet, hanem tanszereket is rejt.
Márk János, a Független Motorosok Egyesületének elnöke és a kezdeményezés ötletgazdája elmondta, hogy a tavalyi túrához hasonlóan ez alkalommal is bővítettek az úti célok listáján. „Hetén egy óvónő megkért, hogy az ottani hátrányos helyzetű gyerekeknek is vigyünk ajándékot, akik
Tavaly már láttuk, milyen körülmények között vannak, minket is feltöltött az, hogy megajándékozhattuk őket.”
Hetére 110 csomaggal készülnek a télapósegédek, így Sepsiszentgyörgyön és környékén összesen 2200 gyermeknek fognak örömet szerezni a helyi egyesület tagjai. A látogatás után
a szokásos útvonalon: az állomástól indulnak, végighaladnak a központon, el az Erzsébet park mellett, fel a megyei kórházhoz, majd elhaladva a stadion előtt leereszkednek a Vasile Goldiș úton, újra elrobognak a park mentén és a Sepsi Value Centerhez érkezve zárják a kört.
A felvonulás után a sepsiszentgyörgyi motorosok autóra váltanak, és nagyjából 600 csomaggal elindulnak Kovásznára, ahol ottani társaik várják őket, hogy közösen a kovásznai óvodásokat is megajándékozzák. Így összesen nagyjából 3000 ajándékot fognak szétosztani a motoros közösségek a Mikulás-nap alkalmából.
Tavaly is lelkesen fogadták a szakállas motorosokat az óvodákban
Fotó: Márk János
Ennek azonban anyagi vonzata is van, amit a szervező szerint egyre nehezebb finanszírozni,
„Most nagyon gyengén állunk az adományokkal. Egyre nehezebb szponzorpénzeket gyűjteni, nagyon kevesen támogatnak. Sokan támadtak azért tavaly, mert az óvodásokon túl nem jutottunk el a kisiskolásokhoz, de ezen
– mesélte Márk János, hozzátéve, hogy már hónapokkal ezelőtt is megpróbált támogatókra lelni, de nem igazán járt sikerrel. Apróbb összeg még csurran-cseppen a városiaktól, és ez is segítség, de ahhoz, hogy nagyobb volumenű ajándékosztást szervezhessenek, ennél jóval többre lenne szükség.
A szervező elmondta, két évvel ezelőtt még a felvonulást összekötötték az ajándékozással, a csomagokat a város központjában osztották szét. Azóta viszont változtatniuk kellett, mert voltak, akik megrongálták a motorkerékpárokat, belerúgtak, vagy éppen ellopták a gyerekeknek előkészített meglepetéseket. Az egyesület tagjai mégsem adták fel, mert ezt a fajta örömszerzést pótolhatatlannak tartják, és már napokkal az ünnep előtt elkezdenek átszellemülni, csomagolni, díszíteni a járgányokat.
„Nem lehet szavakba önteni azt az érzést, amikor átnyújtjuk a gyerekeknek a csomagokat. Ilyenkor énekkel, tánccal, előadással készülnek, ezzel hálálkodnak. Én azt mondom, hogy ott kell lenni, át kell érezni, mert akkor érti meg az ember csak igazán, mit is jelent” – hangsúlyozta Márk János, aki szerint minden nehézség ellenére is érdemes jótékonykodni.
Újraválasztották George Simiont a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökévé a párt vasárnapi gyulafehérvári kongresszusán. Simion egyedüli jelöltként indult a párt elnöki pozíciójáért.
Idén január elejétől október végéig 46.917 vállalkozás szűnt meg Romániában, 32,4 százalékkal több, mint tavaly ugyanebben az időszakban – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) által közzétett adatokból.
A belügyminisztérium azt ajánlja az állampolgároknak, hogy a december 1-jei hosszú hétvégén lehetőleg ne reptessék a drónjaikat, mert az engedély nélküli drónhasználat veszélyeztetheti az emberek biztonságát.
Akár 10 centiméteres hóréteg is lerakódhat a hegyekben vasárnap estére az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint.
Az adventi koszorú több egyszerű ünnepi dekorációnál: a várakozást és az elcsendesülést hirdeti. Csíkszentkirályon jártunk, ahol péntek este közösségi adventikoszorú-készítést szerveztek, szülők és gyerekek együtt alkottak.
A 3000 éves múlttal büszkélkedő város már akkor a szívem csücskébe került, amikor tavaly áprilisban, az albániai bortúráról való hazatértünkben oda is tettünk egy napos kitérőt. Bár valamelyest más arcát mutatta, Bari most sem okozott csalódást.
Advent első vasárnapján kis és nagy közösségekben, a városok és falvak közterein is meggyújtják a koszorú első gyertyáját, jelezve, hogy elkezdődött a karácsony fele vezető út.
Egy mezősályi halastóba esett, és az iszapba ragadt egy férfi szombaton este.
Leszakította a villanyvezetéket és egy autóra esett egy fa szombaton este Marosvásárhelyen.
Szombaton egy LPG-t (autógázat) szállító tartálykocsi borult árokba a 26-os országúton, Vaslui megyében.
szóljon hozzá!