
Idén is mentővel érkezik a Mikulás. Archív
Fotó: Veres Nándor
Csíkszeredában a Szabadság térre, Székelyudvarhelyen a művelődési házba hívják a kicsiket és szüleiket: mindkét helyszínen délután öt órától tartják a Mikulás-váró ünnepséget.
2023. december 04., 17:532023. december 04., 17:53
A csíkszeredai városháza közleménye szerint az Octavian Goga és a Liviu Rebreanu iskolák gitáros csoportja
hogy érdekesebbé tegyék a várakozást a kicsik számára. Mindemellett közös éneklésre hívja a gyerekeket a Mesehetes zenekar.
az ünnepséghez csatlakozik a Hargita megyei tűzoltóság is.
Székelyudvarhelyen ugyanebben az időpontben a művelődési házba várják a kicsiket, ahol fellép a kolozsvári Karaván együttes.
„A zenekar Ölts lelkedre ünneplőt! címet viselő adventi koncertje nemcsak a gyerekeket, hanem az őket kísérő szülőket, nagyszülőket is magával ragadja minden egyes helyszínen és alkalommal. Engedjük hát, hogy a megzenésített versek és saját szerzésű dalok vidámságra és meghittségre hangolják a lelkünket, hogy így feltöltődve térhessünk haza otthonainkba, ahol
– olvasható a székelyudvarhelyi városháza közleményében, ahol azt is megjegyzik, hogy a koncert ingyenes mindenki számára.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggódalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
szóljon hozzá!