Az önkéntes tűzoltóságnak Hargita megyében – mint ahogy egyáltalán Erdélyben – nagy hagyománya van. Hiába próbálták megszüntetni az egyesületeket, alakulatokat, valahogy túlélték a legnehezebb időket is, és jelen pillanatban elmondhatjuk, nincs még egy olyan megye, ahol az önkéntes tűzoltás ennyire meg lenne szervezve és ilyen hatékonyan működne, mint nálunk.
2010. február 08., 17:452010. február 08., 17:45
2010. február 11., 16:082010. február 11., 16:08
A címben szereplő kérdésre a választ a legkisebbek is tudják, a nagyobbak még hozzáteszik, hogy a 112-es segélyhívó számon kell riasztani a tűzoltókat, és ezzel feladatunk nagyjából le is van tudva. A dolgok igazából itt kezdenek bonyolódni. Elöljáróként annyit áruljunk el, hogy tűzoltással kapcsolatosan két külön kategóriát említhetünk meg, vannak a hivatásos és az önkéntes tűzoltók. Az előbbiek esetében kizárólag katonai egységekről beszélhetünk, konkrétan a csíkszeredai székhelyű Hargita Megyei Tűzoltó-parancsnokságról, melynek a megyében több kirendeltsége és munkapontja van. Udvarhelyszéken összesen egy, Székelyudvarhelyen. Ami kevés. Itt jönnek képbe az önkéntes önkormányzati tűzoltóságok alakulatai.
A teljes cikket elolvashatja itt!
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
Egy ígéretét legalább be tudta tartani a Salrom vezetősége, hiszen szerdán megnyílt a sósvizű strand Parajdon. Néhány turista rögtön ki is használta a lehetőséget: volt, aki napozott, mások a medencében lubickoltak.
Számos alkalommal besétált az Árvátfalván lévő házak közé egy fiatal hím medve, amely egyszer gyereket is megijesztett a településen. Ezt a példányt fogták be csapdájukkal a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vadőrei.
Elkezdi a régi aszfalt felmarását a kivitelező kedden délben a Tamási Áron utcában, a művelődési ház és a körforgalom közötti szakaszon – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) tagjai hétfői ülésükön a parajdi sóbánya jövőjének két lehetséges forgatókönyvét vizsgálták meg – számolt be az elnöki hivatal.
A tervezettnél lassabban haladnak a Korond-patak ideiglenes eltereléséhez szükséges csövek összehegesztésével és felszerelésével a parajdi sóbányánál, így tíz-tizennégy napos késéssel kell számolni a munkálatok július 1-jére ígért befejezéséhez képest.
A sport nem mindig a versenyekről, az éremtáblákról és a reflektorfényről szól. Van, amikor a mozdulatok mögött sokkal több rejlik: egy belső világ, amely csendes, de eltökélt, érzékeny, de erős. Veress Erna Down-szindrómás úszó története pont ilyen.
szóljon hozzá!