Karácsonyig várhatóan megkapja a Hargita megyei gazdák többsége a mezőgazdasági támogatások teljes összegét
Fotó: Kristó Róbert
Már több mint tízezer gazda megkapta az idei juttatások hátramarad részét Hargita megyében. Várhatóan karácsonyig megkapja a jogosultak többsége a mezőgazdasági támogatások teljes értékét.
2024. december 09., 09:342024. december 09., 09:34
Kevesebb mint tíz nap alatt több mint tízezer Hargita megyei gazda kapta meg az idei egységes mezőgazdasági támogatások elszámolási összegét, tehát az előleg és a teljes összeg közti különbözetet. A támogatáselőlegek utalása november végéig tartott, majd december 2-án kezdték el folyósítani a hátramaradt összegeket.
– közölte Haschi András, Hargita Megyei Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA) vezetője, hozzáfűzve, hogy az utalástól számított egy-két napon belül megérkezik a gazdák számlájára a pénzt.
Ilyen például a cukorrépa- és burgonyavetőmag-termesztésre biztosított juttatás: mivel a gazdák csak tavasszal adják el a vetőmagokat, számlát is csak akkor tudnak vinni az APIA-hoz, ezért nem kaphatják meg korábban a támogatást.
– hangsúlyozta Haschi András. A hiányzó dokumentumok pótlása is lezárult már nagyjából, nem nagyon van olyan gazda, aki ezt még nem tette meg.
A megyei mezőgazdasági intervenciós és kifizetési ügynökség vezetője szerint idén jó ütemben zajlik a támogatások utalása, egyebek között azért is, mert
A gazdák idén is már előlegként megkapták a támogatási összegek nagy részét: az alaptámogatások 70 százalékát, az agrár-környezetgazdálkodási juttatásoknak pedig a 85 százalékát utalták számukra.
Az idei egyébként egy különleges esztendő a juttatások tekintetében Hargita megyében: idén elérte az egymilliárd eurót az az összeg, amit támogatásként megkaptak a Hargita megyei gazdák a területalapú támogatások folyósításának megkezdése óta eltelt tizenhét év alatt.
Oldalak tömege állt le hétfő délelőtt feltehetően az Amazon felhőszolgáltatója, az Amazon Web Services meghibásodása miatt.
Hatósági kísérettel, ellenőrzött körülmények között térnek vissza a lakók a bukaresti tömbházrobbanás után azokba a lépcsőházakba, amelyek kevésbé voltak érintettek, hogy magukhoz vegyék személyes dolgaikat.
A Törvény Ereje Országos Szakszervezet (SNFL) „legalább 4500 lejes” bruttó minimálbérre tesz javaslatot 2026-ra a témában zajló hétfői egyeztetéseken – tájékoztatott közleményében az érdekvédelem.
Mínusz 9,2 Celsius-fokot mértek hétfőre virradóan Csíkszeredában; ez volt a leghidegebb október 20-i reggel a meteorológiai mérések kezdete óta.
Lehetséges szerelembe esni tíz perc alatt? – erre a kérdésre keresi a választ Hajdu Steve és Cserna Lulu új közös előadása, a Randiverzum – TalálKomédia, amely humorral, iróniával és sok emberi pillanattal vezeti be a nézőt a rapidrandik világába.
Székelyföld-szerte, illetve az ország jókora területén fagypont alá esett a hőmérséklet hétfőre virradóan. A leghidegebb Csíkszeredában volt a lakott települések sorában.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt hétfőn 3 óra 35 perckor Brăila megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A vakációs utalványok értékének a megfelezése, áfaemelés, cash flow-problémák és kiszámíthatatlanság – nehéz főszezonon van túl a turisztikai szektor idén. Országszerte és Székelyföldön is több mint 10 százalékos visszaeséssel számolnak az ágazatban.
A kényszerházasságot büntető törvénytervezet nem a kisebbségeket célozza, hanem több ezer lány és nő védelmét szolgálja – pontosított vasárnap a Facebook-oldalán a környezetvédelmi miniszter, a vitákat kiváltó jogszabályjavaslat egyik kezdeményezője.
Medvét láttak vasárnap este a Gyergyótölgyes községhez tartozó Hágótőn, ezt pedig jelentették a hatóságoknak – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!