
Fotó: Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal
Két mezei utat építettek Székelyudvarhelyen, amelyeknek révén könnyebben elérhetővé válnak a mezőgazdasági területek, illetve a Budváron található erdő is – olvasható a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal Facebookon közzétett bejegyzésében.
2024. április 17., 14:262024. április 17., 14:26
2024. április 17., 14:272024. április 17., 14:27
A szombatfalvi részen található két mezei út építésére és karbantartására még tavaly júliusban írták alá a kivitelezési szerződést.
Fotó: Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal
Az egyik út a Farcádi utca utolsó házától teszi könnyebben elérhetővé a mezőgazdasági területeket, míg a másik a Lejtő utcát köti össze a Budváron található erdővel.
Fotó: Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal
Kedden délelőtt műszakilag is átvették az összesen 1,8 km hosszúságú utakat. A több mint 970 ezer lej összértékű projektből még három évig a két út karbantartási munkálatait is elvégezhetik.
Százharminckét millió eurós beruházás zajlik a marosvásárhelyi orvosi egyetemen, ahol több mint tízezer diák tanul – derült ki Leonard Azamfirei rektor beszámolójából, aki a Marosvásárhelyen megvásárolt épületek sorsáról is beszélt.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint februárban 2,1 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,3 százalék.
A jövő héten esedékes próbaérettségi bojkottálására biztatják a tanárokat az oktatási szakszervezetek.
Elfogadta szerdán a szenátus első házként azt a törvénytervezetet, amely szerint 2026-ban országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Többször látták Székelyszenterzsébeten a kifejlett medvét, amely kedden egy szürkemarhát is megölt, jelentős kárt okozva a gazdának. Később ismét visszatért a helyszínre a nagyvad, így kénytelenek voltak kilőni azt.
Több okból is takarékosságra kényszerülnek a Szent György Napok szervezői, de a vízzel félig telt pohár tele felét nézik: az erdélyi és helyi fellépőkkel az egymásra figyelés, a találkozások öröme jobban megélhető.
Lezárták a csíksomlyói borvízforrás környékét egy szalaggal miután a laborvizsgálatok Coliform baktériumok jelenlétét mutatták ki vízben. Feltehetően a forrás magától kitisztul és napokon belül újra iható lesz a vize.
Mintegy 7,5 millió lejt csoportosítottak át csibai utcák leaszfaltozására az Anghel Saligny program finanszírozásából a csíkszeredai önkormányzati képviselők szerdai, rendkívüli ülésén.
Elsüllyedt szerda reggel egy vontatóhajó a Konstanca megyei Midia kikötőben, folyamatban van az incidenskor a fedélzeten lévő személyek keresése és mentése – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
szóljon hozzá!