
A kazánház helyére kerülhet a parkolóház, ha lesz beruházó
Fotó: Pinti Attila
Az előzetes érdeklődés nyomán döntött úgy a csíkszeredai városvezetés, hogy két városközponti területen lehetővé teszi mélygarázs, illetve parkolóház létesítését. Az elsőről már célszerűségi tanulmányt fogadtak el, a kiszemelt felületet hosszú időre adnák haszonbérbe.
2023. június 02., 08:352023. június 02., 08:35
2023. június 02., 08:412023. június 02., 08:41
A csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület legutóbbi ülésén elfogadta azt a célszerűségi tanulmányt, amelynek alapján
Itt korábban parkolóház építésére is volt vállalkozói érdeklődés, de mivel műemlékvédelmi övezetben található, a Hargita Megyei Kulturális Igazgatóság keretében működő területi műemlékvédelmi bizottság ezt az elképzelést nem támogatta, csak mélygarázs építését tartották elfogadhatónak, amely iránt ugyancsak van érdeklődő.
Ezért készült el a tanulmány, amely szerint az érintett, 2924 négyzetméteres terület leltári értékét 773 670 lejben jelölte meg, egyúttal megindokolva azt is, hogy a beruházásra a városközponti parkolóhelyek elégtelen száma miatt szükség van.
Amennyiben létrejön a haszonbérleti szerződés, a beruházó kötelezi magát egy legalább 180 autót befogadó mélygarázs építésére és működtetésére, ehhez 12 hónapon belül ki kell váltania az építkezési engedélyt – derül ki a dokumentumokból. Bors Béla alpolgármester kérdésünkre azt mondta, nem kell kész tervet benyújtani a jelentkezéskor, de el kell készíttetni ezeket, beszerezni az engedélyeket és teljesíteni a szerződés feltételeit.
A másik helyszínnek, ahol parkolóház épülhet, a Temesvári sugárút menti beépítetlen terület egy része volt kijelölve korábban, ez azonban módosult – tudtuk meg az elöljárótól. A terület szélén található használatlan kazánházat cselgáncsközponttá tervezték átalakítani és ennek szomszédságában lett volna a parkolóház.
Így a parkolóházat a kazánház helyére építheti az a beruházó, amely szerződést ír alá a terület hosszú távú bérlésére, a meglévő építmény lebontása pedig szintén az ő feladata lesz – ismertette Bors Béla. A versenytárgyalás kiírásához szükséges dokumentáció ebben az esetben is készül, ezt várhatóan nyár folyamán fogadja el az önkormányzati képviselő-testület.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Leégett egy nyaraló faszerkezete a Maros megyei, Erdőszentgyörgyhöz közeli Bözödön, ahol pénteken éjfélkor csaptak fel a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság. Szerencsére senki sem sérült meg.
2 hozzászólás