Hirdetés
Hirdetés

Mélygarázs és parkolóház is lehet Csíkszeredában

A kazánház helyére kerülhet a parkolóház, ha lesz beruházó •  Fotó: Pinti Attila

A kazánház helyére kerülhet a parkolóház, ha lesz beruházó

Fotó: Pinti Attila

Az előzetes érdeklődés nyomán döntött úgy a csíkszeredai városvezetés, hogy két városközponti területen lehetővé teszi mélygarázs, illetve parkolóház létesítését. Az elsőről már célszerűségi tanulmányt fogadtak el, a kiszemelt felületet hosszú időre adnák haszonbérbe.

Kovács Attila

2023. június 02., 08:352023. június 02., 08:35

2023. június 02., 08:412023. június 02., 08:41

A csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület legutóbbi ülésén elfogadta azt a célszerűségi tanulmányt, amelynek alapján

nyílt versenytárgyalást írnak ki a Mihail Sadoveanu utcai, a Sapientia Egyetem mögött elhelyezkedő parkoló területének hosszú távú haszonbérbe adására.

Itt korábban parkolóház építésére is volt vállalkozói érdeklődés, de mivel műemlékvédelmi övezetben található, a Hargita Megyei Kulturális Igazgatóság keretében működő területi műemlékvédelmi bizottság ezt az elképzelést nem támogatta, csak mélygarázs építését tartották elfogadhatónak, amely iránt ugyancsak van érdeklődő.

Ezért készült el a tanulmány, amely szerint az érintett, 2924 négyzetméteres terület leltári értékét 773 670 lejben jelölte meg, egyúttal megindokolva azt is, hogy a beruházásra a városközponti parkolóhelyek elégtelen száma miatt szükség van.

A kijelölt területet 49 évre szeretnék haszonbérbe adni, a bér értéke pedig évente legkevesebb 30 946 lej lehet a leltári érték alapján.

Amennyiben létrejön a haszonbérleti szerződés, a beruházó kötelezi magát egy legalább 180 autót befogadó mélygarázs építésére és működtetésére, ehhez 12 hónapon belül ki kell váltania az építkezési engedélyt – derül ki a dokumentumokból. Bors Béla alpolgármester kérdésünkre azt mondta, nem kell kész tervet benyújtani a jelentkezéskor, de el kell készíttetni ezeket, beszerezni az engedélyeket és teljesíteni a szerződés feltételeit.

Hirdetés

A másik helyszínnek, ahol parkolóház épülhet, a Temesvári sugárút menti beépítetlen terület egy része volt kijelölve korábban, ez azonban módosult – tudtuk meg az elöljárótól. A terület szélén található használatlan kazánházat cselgáncsközponttá tervezték átalakítani és ennek szomszédságában lett volna a parkolóház.

Mivel kiderült, hogy a régi kazánház állapota még egy megerősítés esetén sem lenne alkalmas a cselgáncsközponthoz szükséges követelmények biztosítására, erről az elképzelésről lemondanak.

Így a parkolóházat a kazánház helyére építheti az a beruházó, amely szerződést ír alá a terület hosszú távú bérlésére, a meglévő építmény lebontása pedig szintén az ő feladata lesz – ismertette Bors Béla. A versenytárgyalás kiírásához szükséges dokumentáció ebben az esetben is készül, ezt várhatóan nyár folyamán fogadja el az önkormányzati képviselő-testület.

Hirdetés
2 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 04., vasárnap

Székelyföldről indult, a rákkutatás élvonalában dolgozik

Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.

Székelyföldről indult, a rákkutatás élvonalában dolgozik
Hirdetés
2026. január 04., vasárnap

Megreformálná a kórházi ügyeleti rendszert az egészségügyi miniszter

Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.

Megreformálná a kórházi ügyeleti rendszert az egészségügyi miniszter
2026. január 04., vasárnap

A Trónok harca csapdájába esett a Stranger Things, de legalább megható lett a befejezés

Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.

A Trónok harca csapdájába esett a Stranger Things, de legalább megható lett a befejezés
2026. január 04., vasárnap

Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz zenekar alapító dobosa

Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.

Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz zenekar alapító dobosa
Hirdetés
2026. január 04., vasárnap

Évről évre kevesebben utaznak vonattal Romániában

A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).

Évről évre kevesebben utaznak vonattal Romániában
2026. január 04., vasárnap

További havazás érkezik Székelyföldre, több napig kitart a télies idő

Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.

További havazás érkezik Székelyföldre, több napig kitart a télies idő
2026. január 04., vasárnap

Bolojan: a bírák és ügyészek után más szakmai csoportok nyugdíjkorhatárát is növelni fogjuk

Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.

Bolojan: a bírák és ügyészek után más szakmai csoportok nyugdíjkorhatárát is növelni fogjuk
Hirdetés
2026. január 04., vasárnap

Mínusz 17 fok alá csökkent a hőmérséklet Gyergyóalfaluban

Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.

Mínusz 17 fok alá csökkent a hőmérséklet Gyergyóalfaluban
2026. január 03., szombat

Rekordévet zárt a Székelyföldet is kiszolgáló repülőtér

Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér – jelentette be Adrian Veștea Brassó megyei tanácselnök.

Rekordévet zárt a Székelyföldet is kiszolgáló repülőtér
2026. január 03., szombat

Így festenek a székelyföldi országutak a havazást követően – videóval

A hóval borított útszakaszokról tett közzé helyzetjelentést a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP). A legtöbb szakaszon három centiméternél nem vastagabb a hóréteg.

Így festenek a székelyföldi országutak a havazást követően – videóval
Hirdetés