
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Március 15 és május 12 között zajlott az ötödik, Vállalkozz okosan székelyföldi középiskolás üzleti terv vetélkedő, melynek végén értékes nyereményekkel gazdagodhattak a nyertes csapatok. Ebben az évben a Kós Károly szakközépiskola diákjai nyerték a többszakaszos vetélkedőt – tájékoztat közleményében a Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók Szövetsége (SZMVSZ).
2024. május 22., 09:432024. május 22., 09:43
2024. május 22., 10:452024. május 22., 10:45
A Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók Szövetsége (SZMVSZ) és a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, kiemelt támogatóként és társszervezőként Székelyudvarhely Önkormányzatával, idén ötödik alkalommal szervezte meg a „Vállalkozz Okosan” székelyföldi középiskolás üzleti terv vetélkedőt, mely rendezvény idén is része volt a tanügyminisztérium nemzeti versenynaptárának.
Az első, online szakasz során a zsűri a leadott pályamunkákat értékelte meghatározott szempontok alapján, majd az így kialakult sorrend döntötte el, melyik 12 csapat jutott be a helyszíni megmérettetésre, amely május 11-én és 12-én zajlott.
Az első nap egy szakmai előadássorozattal indult a székelyudvarhelyi Küküllő szálló konferenciatermében neves szakemberek bevonásával: Nagy Tünde, Székely Szilárd és Farkas Levente az üzleti modellek, a HR és a marketing témakörökben tartottak értékes és tartalmas előadásokat – az így szerzett tudást online kitölthető teszt követte, melyben
Az elődöntő megvédései vasárnap a Református Kollégiumban zajlottak – az előző esti tesztelésen elért pontszámokat leszámítva minden csapat nulláról indult, függetlenül az első szakasz eredményeitől. A zsűri döntése alapján 4 csapat – az Astra Cinerum (Székelyudvarhely, Kós Károly Szakközépiskola), a Business Ladies (Csíkdánfalva, Petőfi Sándor Szakközépiskola) , a Kockázati Katonák (Sepsiszentgyörgy, Mikes Kelemen Gimnázium), valamint a Vodkáosz (Sepsiszentgyörgy, Mikes Kelemen Elméleti Líceum) – került a nagydöntőbe, melynek a helyi polgármesteri hivatal Szent István terme adott helyet.
A vetélkedő utolsó szakasza a nagydöntőbe jutott négy csapat bemutatójával, végül eredményhirdetéssel zárult. A kialakult sorrend:
I. hely: Astra Cinerum: Kovács Ádám és Zrinyi Attila (felkészítő tanár Vajda Csaba-Levente)
II. hely: Kockázati Katonák: Klárik Balázs és Kilyén Tamás (felkészítő tanár Kelemen Izabella)
III. hely: Vodkáosz: Deák Gyula Dávid és Molnár Klaudia (felkészítő tanár Kelemen Izabella)
Különdíj: Business Ladies: Szabó Erika és Laczkó Adela-Mariana (felkészítő tanár Péter Zoltán)
Az elért eredményeikért értékes díjakat kaptak a csapatok: az első helyezett díja 1000 lej + 1-1 Vibe-fesztiváljegy + 1500 lej különdíj volt. A második helyezett csapat 800 lej, a harmadik 600 lej, míg a különdíjas csapat 400 lej jutalomban részesült.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!