
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Március 15 és május 12 között zajlott az ötödik, Vállalkozz okosan székelyföldi középiskolás üzleti terv vetélkedő, melynek végén értékes nyereményekkel gazdagodhattak a nyertes csapatok. Ebben az évben a Kós Károly szakközépiskola diákjai nyerték a többszakaszos vetélkedőt – tájékoztat közleményében a Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók Szövetsége (SZMVSZ).
2024. május 22., 09:432024. május 22., 09:43
2024. május 22., 10:452024. május 22., 10:45
A Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók Szövetsége (SZMVSZ) és a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, kiemelt támogatóként és társszervezőként Székelyudvarhely Önkormányzatával, idén ötödik alkalommal szervezte meg a „Vállalkozz Okosan” székelyföldi középiskolás üzleti terv vetélkedőt, mely rendezvény idén is része volt a tanügyminisztérium nemzeti versenynaptárának.
Az első, online szakasz során a zsűri a leadott pályamunkákat értékelte meghatározott szempontok alapján, majd az így kialakult sorrend döntötte el, melyik 12 csapat jutott be a helyszíni megmérettetésre, amely május 11-én és 12-én zajlott.
Az első nap egy szakmai előadássorozattal indult a székelyudvarhelyi Küküllő szálló konferenciatermében neves szakemberek bevonásával: Nagy Tünde, Székely Szilárd és Farkas Levente az üzleti modellek, a HR és a marketing témakörökben tartottak értékes és tartalmas előadásokat – az így szerzett tudást online kitölthető teszt követte, melyben
Az elődöntő megvédései vasárnap a Református Kollégiumban zajlottak – az előző esti tesztelésen elért pontszámokat leszámítva minden csapat nulláról indult, függetlenül az első szakasz eredményeitől. A zsűri döntése alapján 4 csapat – az Astra Cinerum (Székelyudvarhely, Kós Károly Szakközépiskola), a Business Ladies (Csíkdánfalva, Petőfi Sándor Szakközépiskola) , a Kockázati Katonák (Sepsiszentgyörgy, Mikes Kelemen Gimnázium), valamint a Vodkáosz (Sepsiszentgyörgy, Mikes Kelemen Elméleti Líceum) – került a nagydöntőbe, melynek a helyi polgármesteri hivatal Szent István terme adott helyet.
A vetélkedő utolsó szakasza a nagydöntőbe jutott négy csapat bemutatójával, végül eredményhirdetéssel zárult. A kialakult sorrend:
I. hely: Astra Cinerum: Kovács Ádám és Zrinyi Attila (felkészítő tanár Vajda Csaba-Levente)
II. hely: Kockázati Katonák: Klárik Balázs és Kilyén Tamás (felkészítő tanár Kelemen Izabella)
III. hely: Vodkáosz: Deák Gyula Dávid és Molnár Klaudia (felkészítő tanár Kelemen Izabella)
Különdíj: Business Ladies: Szabó Erika és Laczkó Adela-Mariana (felkészítő tanár Péter Zoltán)
Az elért eredményeikért értékes díjakat kaptak a csapatok: az első helyezett díja 1000 lej + 1-1 Vibe-fesztiváljegy + 1500 lej különdíj volt. A második helyezett csapat 800 lej, a harmadik 600 lej, míg a különdíjas csapat 400 lej jutalomban részesült.
Romániában törvény kötelezi a szülőket gyermekük rendszeres iskoláztatására, ám a szabályok betartatása a gyakorlatban nehézkes. Motívációként szociális juttatásokat helyez kilátásba az a törvénytervezet, amely a gyermekpénzt iskolai jelenléthez köti.
Hollywoodi feldolgozás készül Örkény István Tóték című regényéből Bad Major címen – adta hírül a napokban a Deadline. A bemutató dátuma egyelőre nem ismert.
Folyamatosan gyarapodik az elérhető gyógyászati szolgáltatások száma a gyergyószentmiklósi kórháznál, de emiatt már nincs elegendő hely új rendelők berendezésére. Átalakítás lehetne a megoldás, ehhez keres támogatókat az intézmény.
Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.
szóljon hozzá!