
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Március 15 és május 12 között zajlott az ötödik, Vállalkozz okosan székelyföldi középiskolás üzleti terv vetélkedő, melynek végén értékes nyereményekkel gazdagodhattak a nyertes csapatok. Ebben az évben a Kós Károly szakközépiskola diákjai nyerték a többszakaszos vetélkedőt – tájékoztat közleményében a Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók Szövetsége (SZMVSZ).
2024. május 22., 09:432024. május 22., 09:43
2024. május 22., 10:452024. május 22., 10:45
A Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók Szövetsége (SZMVSZ) és a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, kiemelt támogatóként és társszervezőként Székelyudvarhely Önkormányzatával, idén ötödik alkalommal szervezte meg a „Vállalkozz Okosan” székelyföldi középiskolás üzleti terv vetélkedőt, mely rendezvény idén is része volt a tanügyminisztérium nemzeti versenynaptárának.
Az első, online szakasz során a zsűri a leadott pályamunkákat értékelte meghatározott szempontok alapján, majd az így kialakult sorrend döntötte el, melyik 12 csapat jutott be a helyszíni megmérettetésre, amely május 11-én és 12-én zajlott.
Az első nap egy szakmai előadássorozattal indult a székelyudvarhelyi Küküllő szálló konferenciatermében neves szakemberek bevonásával: Nagy Tünde, Székely Szilárd és Farkas Levente az üzleti modellek, a HR és a marketing témakörökben tartottak értékes és tartalmas előadásokat – az így szerzett tudást online kitölthető teszt követte, melyben
Az elődöntő megvédései vasárnap a Református Kollégiumban zajlottak – az előző esti tesztelésen elért pontszámokat leszámítva minden csapat nulláról indult, függetlenül az első szakasz eredményeitől. A zsűri döntése alapján 4 csapat – az Astra Cinerum (Székelyudvarhely, Kós Károly Szakközépiskola), a Business Ladies (Csíkdánfalva, Petőfi Sándor Szakközépiskola) , a Kockázati Katonák (Sepsiszentgyörgy, Mikes Kelemen Gimnázium), valamint a Vodkáosz (Sepsiszentgyörgy, Mikes Kelemen Elméleti Líceum) – került a nagydöntőbe, melynek a helyi polgármesteri hivatal Szent István terme adott helyet.
A vetélkedő utolsó szakasza a nagydöntőbe jutott négy csapat bemutatójával, végül eredményhirdetéssel zárult. A kialakult sorrend:
I. hely: Astra Cinerum: Kovács Ádám és Zrinyi Attila (felkészítő tanár Vajda Csaba-Levente)
II. hely: Kockázati Katonák: Klárik Balázs és Kilyén Tamás (felkészítő tanár Kelemen Izabella)
III. hely: Vodkáosz: Deák Gyula Dávid és Molnár Klaudia (felkészítő tanár Kelemen Izabella)
Különdíj: Business Ladies: Szabó Erika és Laczkó Adela-Mariana (felkészítő tanár Péter Zoltán)
Az elért eredményeikért értékes díjakat kaptak a csapatok: az első helyezett díja 1000 lej + 1-1 Vibe-fesztiváljegy + 1500 lej különdíj volt. A második helyezett csapat 800 lej, a harmadik 600 lej, míg a különdíjas csapat 400 lej jutalomban részesült.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
szóljon hozzá!