
Szükség lesz az energiaszámlára is
Fotó: Jakab Mónika
Február 20-tól online is lehet energiaszámlákat fizetni az energiakártyával rendelkezőknek. Mutatjuk, hogy milyen honlapon, és hogy milyen dokumentumok szükségesek.
2023. február 02., 13:242023. február 02., 13:24
2023. február 02., 13:252023. február 02., 13:25
A Román Posta által működtetett online felületen keresztül február 20-tól interneten is be lehet fizetni az energiaszámlákat. Miután aktívvá válik a felület, a posta-romana.ro oldalon a megfelelő menüpontnál
ezt követően a támogatottak e-mail-címükre visszaigazoló levelet kapnak, ha elfogadták az irataikat. Ugyanígy a fizetési bizonylat is elektronikus úton lesz elérhető számukra – tájékoztat közleményben az RMDSZ sajtóosztálya.
Az energiakártyákat februártól kezdték el kézbesíteni, a tervek szerint a kiosztás első két napján 500 ezer támogatotthoz juttathatják el a kártyákat az ország hét megyéjében. A támogatást két, egyenként 700 lejes részletben utalják ki postai úton, az elsőt februárban, a másodikat szeptemberben.

Fehér, Argeş, Teleorman, Bákó, Bihar, Ilfov megyében és Bukarestben elkezdődött az energiakártyák kézbesítése. Csütörtöktől már Kovászna megyében is elkezdik a kiosztást.

Az elektronikus fizetés is lehetővé válik az energiakártyákkal, erről keddi ülésén fogad el sürgősségi rendeletet a kormány.

Elkezdték az energiakártyák nyomtatását, amit majd a postások szállítanak házhoz a jogosultaknak. De ki jogosult erre, és hogyan lehet igényelni. Az RMDSZ sajtóosztálya öszegyűjtötte a leggyakrabban előforduló kérdéseket az energiakártyával kapcsolatban.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
Legalább 32 ember meghalt, mintegy 700-an pedig megsérültek azt követően, hogy szerdán két rendkívül erős földrengés rázta meg Venezuelát. A rengések jelentős pusztítást okoztak, a hatóságok szerint az áldozatok száma drasztikusan emelkedni fog.
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.
Összesen 148 alkalommal adtak ki Ro-Alert riasztás Hargita megyében az idei év eddigi részében, mert medvék jelentek meg lakott területeken, veszélyeztetve az emberek biztonságát. A legtöbb riasztást Zetelakán regisztrálták.
szóljon hozzá!