
Fotó: Írdalá.hu
Élő bejelentkezésben jelentette be Pesti László a nemzeti régiók védelmében indított aláírásgyűjtés kampányfőnöke, hogy pénteken, 12 óra 5 perckor meglett a 11-ik ország, Belgium „személyében”, ahonnan 17 750 aláírás érkezett a Székely Nemzeti Tanács által indított kezdeményezésre.
2021. május 07., 16:502021. május 07., 16:50
2021. május 07., 16:532021. május 07., 16:53
Az írdalá.hu kampányfőnöke meghatódva beszélt a 25 perces élő bejelentkezés során, ahol arra is kitért, hogy mennyire nehezen lett meg Belgium, illetve visszatekint a korábbi mérföldkövekre, a meghosszabbított határidőkre és a hajrára, hogy ne csak a kitűzött hét, hanem ennél jóval több országban legyen meg a szükséges aláírás az SZNT által indított kezdeményezésre.
A budapesti kampányközpontjukból bejelentkező Pesty azt is megmutatja, hogy a fáradt csapat este ünnepelni készül, ugyanakkor beszél a tapasztalatokról, és az elmúlt másfél évről, hogy milyen utat járt be a kezdeményezés.

Sok aláírót dob vissza az online felület, a végehajrában is ellenszélben zajlik a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) nemzeti régiók védelmében indított európai polgári kezdeményezésének aláírásgyűjtése az írdalá.hu platformon. Pesty László levélben értékeli a mozgósítást.
Végezetül köszönetet mond azoknak akik velük voltak ezen az úton, de azoknak is, akik ekézték, gáncsolták a folyamatot, hisz elmondása szerint mindez erőt adott számukra.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
1 hozzászólás