
Archív
Fotó: Haáz Vince
Kézhez kapták a Vásárhelyi Forgatag szervezői az aláírt jóváhagyást a polgármesteri hivataltól, amelyben leszögezik, hogy idén, akárcsak az utóbbi három esztendőben, a Ligetben lesznek a rendezvények.
2019. augusztus 12., 14:422019. augusztus 12., 14:42
2019. augusztus 22., 20:002019. augusztus 22., 20:00
Portik Vilmos főszervező lapunknak elmondta, a július 2-án iktatott kérvényre az elmúlt héten már választ várt, hiszen a válaszadásra szánt törvényes harminc nap akkor járt le.
– ecsetelte a szervező, akinek a fáradozása nem volt hiábavaló, hiszen ma reggel kézhez kapta az írásos dokumentumot Makkai Gergely alpolgármester szignójával, amelyben leszögezik, hogy a Vásárhelyi Forgatag idei helyszíne a Liget lesz. Egyébként a Forgatag helyszínével kapcsolatban
– ezt szerették volna most jóval a rendezvény előtt megtudni és papírra vetni a szervezők.
Az idei, augusztus 24. és szeptember 1. közötti Forgatagon arculatváltásra is számíthatnak az érdeklődők, kissé bohémabb, vidámabb, élénkebb üzenetet szeretnének közvetíteni a szervezők, akik arra törekednek, hogy trendibb és vidámabb rendezvényt kínáljanak a vásárhelyieknek.

Még nem dőlt el, de két héten belül megtudjuk, hogy az idén sikerül-e a Vásárhelyi Forgatagot „beljebb” hozni a városközponthoz. A szervezők ugyanis arról tárgyalnak a város vezetőségével, hogy a vár és a Vársétány legyen az új helyszín – számolt be Portik Vilmos főszervező.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kijelentette, hogy szerdán csak „elméleti”, informális megbeszélése volt Nicușor Dan államfővel az esetleges kormányalakítási megbízásáról.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.
A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.
Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.
Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.
Megtiltja a brit kormány a közösségi média használatát a 16 évnél fiatalabb gyerekek számára.
Hetek óta üzenget Hargita Megye Tanácsának korábbi elnöke utódjának, hétfőn azonban látványosan egymásnak esett Hargita Megye Tanácsának ülésén Bíró Barna Botond és Borboly Csaba a homoródfürdői ifjúsági tábor ügyében.
szóljon hozzá!