Lezárultak a Marosvásárhelyi Művészeti Főgimnázium épületének felújítási munkálatai. Szombaton be is mutatták a sajtó munkatársainak a hárommillió lejes beruházásból megújult épületet, amelyben több mint 900 diák tanul. A rendezvényen részt vett Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke, Soós Zoltán polgármester, Péter Ferenc megyei tanácselnök, illetve az iskola vezetősége.
2024. május 11., 16:512024. május 11., 16:51
2024. május 11., 18:322024. május 11., 18:32
Most belülről újult meg Marosvásárhely emblematikus épülete, a Művészeti iskola, amely a 2023/2024-es tanévtől főgimnázium lett
Fotó: Haáz Vince
Lezárultak a Marosvásárhelyi Művészeti Főgimnázium épületének felújítási munkálatai. Szombaton be is mutatták a sajtó munkatársainak a hárommillió lejes beruházásból megújult épületet, amelyben több mint 900 diák tanul. A rendezvényen részt vett Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke, Soós Zoltán polgármester, Péter Ferenc megyei tanácselnök, illetve az iskola vezetősége.
2024. május 11., 16:512024. május 11., 16:51
2024. május 11., 18:322024. május 11., 18:32
Most belülről újult meg Marosvásárhely emblematikus épülete, a Művészeti iskola, amely a 2023/2024-es tanévtől főgimnázium lett
Fotó: Haáz Vince
Az elmúlt két évben felújítási munkálatok zajlottak a Marosvásárhelyi Művészeti Főgimnázium épületének belső homlokzatán,
– magyarázta kérdésünkre Madaras Ildikó, az iskola aligazgatója. Központi fűtést is telepítettek az épületben,
Fotó: Haáz Vince
A tatarozást úgy tervezték, hogy az állványozással járó munkálatok vakációban történjenek, hogy ne veszélyeztessék a diákok testi épségét – a többi munkálat során pedig
– részletezte a Székelyhonnak az iskolavezető.
Soós Zoltán polgármester is az iskola egykori diákja volt
Fotó: Haáz Vince
Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere arról beszélt az iskolaudvaron, hogy 2020-ban, amikor belépett a művészeti iskolába, nem csak azért fogta el a nosztalgia, mert diákja volt az intézménynek, hanem azért is,
„A tanintézmények felújítása a legfontosabb, hiszen nem lehet olyan jövőképet elképzelni, ahol a diákok elvágynak, és már diákkorukban azt mondják, hogy ez a város nem élhető. Nem véletlen, hogy több mint százmillió lejt ruháztunk be az elmúlt három évben az iskolákba.
– fejtette ki a városvezető, aki Marosvásárhely és Erdély egyik legszínvonalasabb iskolájának nevezte a művészeti főgimnáziumot, ahol
Kelemen Hunor szövetségi elnök: szükség van egy erős művészeti oktatásra Marosvásárhelyen
Fotó: Haáz Vince
Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke kifejtette, fontosnak tartja, hogy az önkormányzat saját költségvetéséből beruház az iskolák felújításába, ugyanis
Kiemelte, sokszor háttérbe kerül a művészeti oktatás, mert mindenki a műszaki tudományokra fekteti a hangsúlyt, de a művészeti oktatás másfajta szemléletet ad a világról,
Péter Ferenc, a Maros megyei tanács elnöke
Fotó: Haáz Vince
Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke azt emelte ki a város emblematikus iskolaépületének megújulásával kapcsolatban, hogy fontos a jó együttműködés a megyei tanács vezetősége és a város polgármestere között. Jó megkeresni azokat a kapcsolódási pontokat, amelyek összekötik őket, és ez az iskolafelújítás is ilyen. A kulturális intézmények fenntartójaként kiemelte, hogy
Erősíteni kell ezt az iskolaközpontot, hogy minél több „jó ember” kerüljön ki ebből az iskolából – fogalmazott a tanácselnök.
A körtvélyfáji diákok is felújított iskolaépületben tanulhatnak
A Gernyeszeg községközponthoz tartozó Körtvélyfáján is teljesen megújult iskolaépületben tanulhat idéntől az oda járó 170 gyerek – óvodások, kisiskolások és általános iskolások. A felújított iskolaépületet szintén szombaton adták át. Új emeletet is kapott az iskolaépület egy része, amely a főútra néz. Két új térrel bővült a tanintézet, amely multifunkcionális termeknek ad otthont: kémia-, fizika-, informatikalaborok jöttek létre. Az udvart teljesen felújították, központi fűtést szereltek, amellyel osztályonként szabályozhatják a hőfokot. A tantermekbe okostáblák kerültek, az épületek homlokzata is teljes mértékben megújult, és parkolóhelyek is létesültek – tudtuk meg Kolcsár Gyulától, Gernyeszeg község polgármesterétől. Az iskolafelújítást a Regionális Operatív Programban (POR) valósították meg, és több mint 800 ezer euró volt a beruházás értéke. Ehhez még hozzájött az önrész is, hiszen – főleg munkaerőhiány miatt – kivitelezőt is kellett cserélniük közben, ezért egy évig állt a munka. Az Ukrajnában dúló háború miatt megnőtt az építőanyagok ára, emiatt is szükség volt az önrészre – magyarázta a polgármester. A községvezető hozzátette, a terv 2018-as volt, de „átgyúrták” egy mai modern iskola tervévé, eredetileg például az okostáblák sem szerepeltek benne, csak projektorok voltak a tervben, tehát ez is befolyásolta az árakat.
A Művészeti Főgimnázium vezetősége, Grozav Diana Sabina igazgató (balra), Madaras Ildikó aligazgató (jobbra)
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
A nyílászárókat is kicserélték
Fotó: Haáz Vince
Minden osztályba okostáblát szereltek
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Mindössze négy óra alatt 239 közlekedési szabálysértést állapítottak meg a Hargita megyei közlekedési rendőrök a 15-ös országúton tartott fokozott ellenőrzés során. A szabálytalanságok döntő többségét a gyorshajtás tette ki.
Alig néhány óra leforgása alatt három olyan sofőrt is kiszűrtek a Hargita megyei rendőrök, akik súlyosan veszélyeztették a közlekedés biztonságát.
A korábbi, eredménytelen közbeszerzések után új feltételekkel próbálják a fuvarozókat jelentkezésre bírni a Hargita megyei vidéki buszjáratok működtetésére. A szerződések idejét két évre csökkentették, és megszüntették az útvonalak csoportosítását.
A román hadsereg három, az ország légterébe engedély nélkül behatoló drónt semmisített meg az elmúlt napokban, mindegyiket F–16-os vadászgépekről indított rakétákkal.
Közzétették hétfőn a tanárok véglegesítő vizsgájának óvások elbírálása utáni végleges eredményeit.
Elkészült a következő kéthetes, július 27. és augusztus 9. közötti időszak időjárási előrejelzése. Nagyon úgy tűnik, visszakapjuk a nyarat az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfői jelentése szerint.
Miközben egyes országok tiltani próbálják a közösségi médiát a fiataloknak, máshol már választásokat nyernek a platformokon. A Tusványos egyik múlt heti médiapanelje a jövő nyilvánosságáról és a figyelem új gazdaságáról szólt.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
Zivatarokra és szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére.
A védelmi minisztérium radarrendszere hétfőn egy drónt észlelt, amely Sulinától keletre behatolt Románia légterébe. A helyzet megfigyelésére 8 óra 53 perckor két F-16-os vadászgép szállt fel a fetești 86-os légi támaszpontról.
szóljon hozzá!