
Fotó: Gergely Imre
Az új mandátum első ülését tartotta az immár teljes gyergyószentmiklósi képviselő-testület.
2020. november 20., 19:482020. november 20., 19:48
Napirendre került a pénteki ülésen a helyi tanács tevékenységének alapjait meghatározó szervezési és működési szabályzat, de végül nem szavaztak róla. Csergő Tibor polgármester ennek tárgyalásán nem volt még jelen (a mezőgazdasági miniszter látogatott éppen akkor a városba, és az ő fogadásán vett részt), helyette az ülésvezető Erős Levente terjesztette elő a tervezetet. Mint kiderült, Selyem Hideg Norbert jegyzőt nem tájékoztatták arról, hogy az általa összeállított szabályzatot több pontban módosítanák.
A jegyző a javasolt módosítások közül többet is a hatályos törvényekkel ellentétesnek tartott. Ennek ellenére az ülésvezető szavazat alá bocsájtotta, az RMDSZ-frakció meg is szavazta, de végül rájöttek, hogy a módosító javaslatok nincsenek kellőképpen sem előkészítve, sem átbeszélve, ismertetve a testület tagjaival, emiatt aztán a kérdés elnapolásáról döntöttek.
Ellenvetés nélkül szavaztak ezután arról, hogy az egykori mozi épületében helyiségeket használók bérleti szerződését egyoldalúan felmondják, hiszen az épület üres kell legyen ahhoz, hogy a főtér felújításáról szóló pályázat finanszírozási szerződését meg lehessen kötni. A pályázatnak ugyanis része a moziépület átalakítása is. Ebben az ingatlanban működik egyébként a Magyar Polgári Párt helyi és országos irodája is. Kémenes László képviselő ezzel kapcsolatban jelezte,
Fotó: Gergely Imre
Vitát kavart a városi kórház tisztségjegyzékének módosítását célzó tervezet. Ide vezetőtanácsi tagnak az RMDSZ Kolcsár Bélát és Benedek Csabát javasolta, ezt azonban nem fogadta el a PNL színeiben megválasztott Dobos Cornelia. Utóbbi ugyancsak pályázott a tisztségre, ezért felvetette a kérdést: a szakmai hozzáértés vagy a politikai akarat fontosabb ilyen esetekben? Végül a testület két tag mellett további két póttagot is delegált. Kórházi vezetőtanácsi tagnak Dobos Cornelia és Benedek Csaba kerültek be mint egészségügyi szakemberek, Kolcsár Béla és Bajkó László póttagok lettek.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
5 hozzászólás