
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Egy halott személy testének a Maros-folyóból való kiemelésén dolgozik péntek délután a marosvásárhelyi tűzoltóság – tájékoztatott Călușeri Alexandra, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője.
2023. május 26., 17:032023. május 26., 17:03
2023. május 26., 17:202023. május 26., 17:20
A holttestet a gát közelében találták meg, a helyszínre egy esetkocsival érkeztek, és búvárok is részt vesznek a péntek délutáni bevetésen.
A héten írtuk, hogy a Marosba zuhant egy férfi a marosvásárhelyi Lovasság (Călărașilor) utcai hídnál. Meglehet, hogy most az ő holttestét találták meg, ezt még nem erősítették meg a hatóságok.
Hétfő óta a kereséséhez a katasztrófavédelem búvárai mellett a Salvamont búvárcsapata is csatlakozott. A 30 év körüli személy felkutatását nehezítette, hogy a folyó meglehetősen hideg, zavaros és iszapos volt a közelben lévő két gát miatt.
Befejezték a férfi holttestének kiemelését a Maros-folyó marosvásárhelyi, Gát utcai szakaszán, életkora valószínűleg 42 év.

Búvárok keresnek egy hétfő délelőtt a Marosba zuhant férfit a folyó marosvásárhelyi szakaszán.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.