Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Búvárok keresnek egy hétfő délelőtt a Marosba zuhant férfit a folyó marosvásárhelyi szakaszán.
2023. május 22., 14:042023. május 22., 14:04
2023. május 22., 17:582023. május 22., 17:58
A hivatásos tűzoltók a hegyimentők segítségével indultak egy férfi felkutatására, aki hétfőn a Marosba zuhant a marosvásáhelyi Lovasság (Călărașilor) utcai hídnál. A keresés jelenleg is zajlik – adja hírül a tűzoltóság sajtóosztálya.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Szemtanúk szerint a férfi beugrott a Marosba – közölte hétfőn délután az Agerpres hírügynökséggel a katasztrófavédelem. A tájékoztatás szerint a Maros-hídról leugrott férfi 30 év körüli. Az eset szemtanúi a Maros vizén edzést tartó kajakosok voltak, akik azonnal hívták az 112-es számot. A katasztrófavédelem búváraihoz a Salvamont búvárcsapata is csatlakozott. A keresést nehezíti, hogy a folyó meglehetősen hideg, 10 fok körüli, ráadásul a víz zavaros, iszapos is a közelben lévő két gát miatt.
Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 15 folyó vízgyűjtő területére és Dobrudzsa folyóira.
Nicușor Dan megválasztott államfő hétfői hatállyal lemondott a főpolgármesteri tisztségéből.
Viharos időjárásra figyelmeztető elsőfokú riasztást bocsátott ki pénteken a meteorológiai szolgálat az egész országra.
Csütörtök éjjelre állt helyre a közlekedés a Craiovát elkerülő úton, miután este egy személyautó és egy teherautó ütközött össze nagy sebességgel. A balesetben két fiatal vesztette életét.
Fegyverrel a vállon, légi támogatással tartottak házkutatási akciót a rendőrök Máramaros megyében szerdán.
A külügyminisztérium csütörtök este figyelmeztetett, hogy a romániai közvélemény továbbra is célpontja egy külföldi manipulációs kampánynak, amelyik „az orosz dezinformáció összes jegyét magán viseli”.
Az idén szeptemberben negyedik alkalommal megszervezett gasztrofesztiválon helyi, kisebb termelőket és éttermeket is szívesen látnak kiállítóként.
Annyi traktor van Hargita megyében, hogy egy ekkora gépparkkal a meglévő területnek a többszöröse is megművelhető lenne. A minőséget illetően még jócskán vannak kihívások, de a régi, U445-ösök mellett már önvezérlő traktorokat is találni a földeken.
Sikerült befogni a másik medvebocsot is, amely az elmúlt napokban a Somostető és az orvosi egyetem környékén kóborolt. A bocsot biztonságos, természetes környezetbe fogják áthelyezni.
A korábbiaktól eltérő szerzeménnyel rukkolt elő a gyergyószentmiklósi No Sugar zenekar. A ki mondja meg? című dal kísérletez, határokat feszeget, valódi társadalmi problémákra reflektál.
szóljon hozzá!