
A közösség igénye, hogy törvényesen működjön a katolikus iskola. Archív
Fotó: Haáz Vince
Elfogadta a marosvásárhelyi önkormányzat a jelenlegi Bolyai Farkas Gimnázium megosztását és a római katolikus felekezeti iskola beiktatását a 2023-2024-es tanévtől a marosvásárhelyi iskolahálózatba. Az augusztusi soros tanácsülésen, 15 igen szavazattal elfogadott döntés az első lépés az idén felszámolt felekezeti iskola újraalapítására.
2022. augusztus 25., 15:202022. augusztus 25., 15:20
2022. augusztus 25., 16:192022. augusztus 25., 16:19
A marosvásárhelyi önkormányzat augusztusi ülésének napirendi pontjai között szerepelt az a határozattervezet, amely az iskolahálózat módosításáról rendelkezik.

Határozattervezetet készítettek elő a marosvásárhelyi katolikus iskola újraalapításáról a marosvásárhelyi önkormányzat augusztusi soros ülésére. Ez tulajdonképpen egy szándéknyilatkozat a római katolikus iskola megalapításáról.
Mint korábban beszámoltunk róla
Ennek első lépése, hogy kérték, hogy a 2023-2024-es tanévtől módosuljon a marosvásárhelyi iskolahálózat és abban külön szerepeljen a Bolyai Farkas Gimnázium és külön a római katolikus felekezeti gimnázium.
A csütörtöki ülés kezdetén sürgősségi napirendi pontként szerepelt az iskolahálózat módosításáról szóló határozattervezet. Claudiu Maior a Pro Románia párt képviselője azt állította, hogy határozattervezet nem rendelkezik a jogi osztály láttamozásával, ezért nem törvényes, és nem is kellene megszavazni. Mint megtudtuk
Ez utóbbinak, ami szavazásra került, minden szükséges láttamozása megvolt, megfelelt a törvényes előírásoknak. Végül a tanácsteremben jelen levő és az online csatlakozott önkormányzati képviselők közül 15-en igennek szavaztak egy tartózkodás mellett.
Az RMDSZ városi frakciójának vezetője, Frunda Csenge megkeresésünkre arról beszélt, hogy a diákok szülei, a Római Katolikus Státus és az RMDSZ kéréséhez a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők is társultak,
Mint ismert, az önkormányzat döntését eljuttatják a tanfelügyelőséghez, és annak vezetőtanácsa hétfőn vagy kedden fog szavazni arról, hogy a 2022-2024-es tanévben milyen iskolahálózat legyen érvényes. Remélik, hogy figyelembe veszik a fent említettek kérését és megszavazzák az iskolahálózat módosítását, belefoglalva abba a római katolikus felekezeti iskolát is.
Ilie Bolojan kormányfő pénteken kijelentette, hogy az új közalkalmazotti egységes bértörvény nem fog jövedelemcsökkenést okozni, hanem egyes jövedelmek fokozatosan emelkedni fognak a méltányosság biztosítása érdekében.
Lannert Juditot kérte fel gyermek- és oktatási miniszternek Magyar Péter.
Az idei első három hónapban több mint egymilliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság a betétdíjas visszaváltási rendszeren (SGR) keresztül.
A szépvízi víztározóból új szállítóvezetéken juttatják el az ivóvizet Csíkkozmásig, ugyanakkor több új víztartály is készül, kettőt pedig felújítanak. Mindez a Harvíz Rt. óriásprojektje részeként történik.
Közlekedési és beruházási miniszternek Vitézy Dávidot, a Szociális és Családügyi Minisztérium vezetésére pedig Kátai-Németh Vilmost kérte fel Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke, leendő kormányfő.
A játéktermeknek csak Csíkszereda nyugati ipari részén adnak majd működési engedélyt, az agresszív kutyafajták keverékeivel is tilos lesz őriztetni a nyájakat, és közel tízmillió lej hitelt vesz fel a város – ezekről döntöttek a tanácsülésen.
Az Országos Adó- és Pénzügyi Hivatal (ANAF) átszervezésének részeként több tucat városi és községi kirendeltséget számolnak fel. Alexandru Nazare pénzügyminiszter szerint az alkalmazottakat nem bocsátják el, hanem áthelyezik más területekre.
Lezuhant a felüljáróról egy személyautó pénteken délelőtt Jászvásáron, miután összeütközött egy kamionnal. A mentőegységek még a helyszínen vannak, a román közszolgálati rádió jászvásári stúdiója szerint egy nő életét vesztette.
Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.
Erős szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken huszonegy megyére.
szóljon hozzá!