
A közösség igénye, hogy törvényesen működjön a katolikus iskola. Archív
Fotó: Haáz Vince
Elfogadta a marosvásárhelyi önkormányzat a jelenlegi Bolyai Farkas Gimnázium megosztását és a római katolikus felekezeti iskola beiktatását a 2023-2024-es tanévtől a marosvásárhelyi iskolahálózatba. Az augusztusi soros tanácsülésen, 15 igen szavazattal elfogadott döntés az első lépés az idén felszámolt felekezeti iskola újraalapítására.
2022. augusztus 25., 15:202022. augusztus 25., 15:20
2022. augusztus 25., 16:192022. augusztus 25., 16:19
A marosvásárhelyi önkormányzat augusztusi ülésének napirendi pontjai között szerepelt az a határozattervezet, amely az iskolahálózat módosításáról rendelkezik.

Határozattervezetet készítettek elő a marosvásárhelyi katolikus iskola újraalapításáról a marosvásárhelyi önkormányzat augusztusi soros ülésére. Ez tulajdonképpen egy szándéknyilatkozat a római katolikus iskola megalapításáról.
Mint korábban beszámoltunk róla
Ennek első lépése, hogy kérték, hogy a 2023-2024-es tanévtől módosuljon a marosvásárhelyi iskolahálózat és abban külön szerepeljen a Bolyai Farkas Gimnázium és külön a római katolikus felekezeti gimnázium.
A csütörtöki ülés kezdetén sürgősségi napirendi pontként szerepelt az iskolahálózat módosításáról szóló határozattervezet. Claudiu Maior a Pro Románia párt képviselője azt állította, hogy határozattervezet nem rendelkezik a jogi osztály láttamozásával, ezért nem törvényes, és nem is kellene megszavazni. Mint megtudtuk
Ez utóbbinak, ami szavazásra került, minden szükséges láttamozása megvolt, megfelelt a törvényes előírásoknak. Végül a tanácsteremben jelen levő és az online csatlakozott önkormányzati képviselők közül 15-en igennek szavaztak egy tartózkodás mellett.
Az RMDSZ városi frakciójának vezetője, Frunda Csenge megkeresésünkre arról beszélt, hogy a diákok szülei, a Római Katolikus Státus és az RMDSZ kéréséhez a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők is társultak,
Mint ismert, az önkormányzat döntését eljuttatják a tanfelügyelőséghez, és annak vezetőtanácsa hétfőn vagy kedden fog szavazni arról, hogy a 2022-2024-es tanévben milyen iskolahálózat legyen érvényes. Remélik, hogy figyelembe veszik a fent említettek kérését és megszavazzák az iskolahálózat módosítását, belefoglalva abba a római katolikus felekezeti iskolát is.
Miután a Pro Animalia Alapítvány közel harminc év működés után beszüntette a tevékenységét, a csíktaplocai menhely védencei háromszéki civilszervezethez kerülnek. A kutyákat hamarosan átköltöztetik egy új helyre, ahol gondjukat fogják viselni.
A „számottevő” amerikai jelenlét az európai országok közös érdeke – jelentette ki a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozója utáni sajtótájékoztatón Nicușor Dan.
Az Észak-atlanti Szerződés Szervezete mindig is erős szövetség volt és az is marad, és szükségünk van egy erősebb Európára egy erősebb NATO-n belül - jelentette ki szerdán Mark Rutte NATO-főtitkár a Bukaresti Kilencek csúcstalálkozójának végén.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
szóljon hozzá!