
Hétfőtől a Színház téren is lehet korcsolyázni
Fotó: Rab Zoltán
Az utolsó simításokat végzik, és hétfőn reggel megnyitják a második korcsolyapályát is Marosvásárhelyen. Igaz ugyan, hogy a vakációnak már vége, de a Színház téri létesítmény késő estig használható, mindennap.
2021. január 10., 14:592021. január 10., 14:59
2021. január 10., 15:032021. január 10., 15:03
Marosvásárhely polgármestere, Soós Zoltán vasárnap délben jelentette be közösségi oldalán, hogy úgy döntött, újabb korcsolyapályát nyitnak a városban, ezúttal a Színház téren. A városvezető szerint azért van szükség egy újabb létesítmény megnyitására, mert
Mint kifejtette, noha a járványügyi korlátozások miatt csak 90 személy lehet egyszerre a jégen, ennél sokkal többen szerettek volna korcsolyázni, volt olyan eset, amikor 300 személy is jegyet akart váltani.
A korábbi években is volt a Színház téren szabadtéri korcsolyapálya, ahogy a várban is
Fotó: Rab Zoltán
A Színház téri, hétfőtől használható korcsolyapályán is kilencvenen lehetnek majd egyszerre a jégen, egyórás turnusokban. A pálya délelőtt tízkor nyílik,
A Színház téri korcsolyapálya este tíz óráig működik. Noha árakat egyelőre nem közöltek, előző években a várban lévővel azonos árakon lehetett korcsolyázni, vagyis gyerekeknek nyolc, felnőtteknek tíz lejért.

A nagy érdeklődésre való tekintettel hétvégén kénytelenek voltak létszámkorlátozást bevezetni a marosvásárhelyi várban felállított szabadtéri korcsolyapályán.

Látványos megnyitót követően – amely során műkorcsolyázót és jéghokisokat láthattak a jelenlévők, valamint az élő közvetítésbe bekapcsolódók – a helyiek is birtokukba vehették a marosvásárhelyi várban felállított szabadtéri korcsolyapályát szombaton.
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
A fogyatékossággal élő gyermekeknek nyújtott támogatások és az alacsony jövedelmű családok egyes szociális juttatásainak összege 2026 májusától nő; a kedvezményezettek már ebben a hónapban a megemelt összegeket kapják.
A parlament két házának együttes házbizottsága csütörtökön előzetesen jóváhagyta az uniós SAFE program keretében finanszírozott belügyminisztériumi, illetve a hírszerzési tevékenységekhez kapcsolódó beruházások közbeszerzési eljárásainak elindítását.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
szóljon hozzá!