
Csergő Tibor (balról). Szoros győzelemmel lesz az RMDSZ polgármesterjelöltje Gyergyószentmiklóson
Fotó: Gergely Imre
Nagyon szoros eredménnyel, 89 szavazatnyi különbséggel Csergő Tibor nyerte meg az RMDSZ gyergyószentmiklósi előválasztását, így ő lesz a szövetség polgármesterjelöltje. A tanácsosi listán is változás körvonalazódik, a lista első tíz helyén nyolc új név szerepel.
2020. március 09., 13:002020. március 09., 13:00
2020. március 09., 16:552020. március 09., 16:55
1916 személy vett részt a vasárnapi gyergyószentmiklósi előválasztáson, ami az összes választójoggal rendelkező gyergyószentmiklósinak mintegy 20 százaléka. Mind a két polgármester-jelölt, mind pedig Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó-területi elnöke úgy gondolja, hogy ez igen szép szám az esős időjárás ellenére.

Vitaműsornak tervezték, de vitapartner, ellenfél hiányában csak egyoldalú beszélgetés zajlott a gyergyószentmiklósi RMDSZ-előválasztás előestéjén. Len Emil távol maradt, de Csergő Tibortól sem hallhattak konkrétumokat az érdeklődők.
Alapos megújulás várható az RMDSZ-es tanácsosok körében is, hiszen a képviselőjelöltek listáján az első tíz helyen mindössze két olyan név található, aki a mostani mandátumban is a testület tagja.
A legtöbb voksot, 1113-at is egy „újonc”, Benedek Csaba ortopéd szakorvos kapta. Őt Len Emil követi 1093 szavazattal, majd Csergő Tibor (1015), Barabás Orsolya újságíró (1000), és a fiatal vállalkozó Kántor Boglárka, jelenlegi megyei önkormányzati képviselő (987) következnek a 19 fős lista első 5 helyén.
Az eredményeket ismertető Barti Tihamér úgy fogalmazott, hogy a felállt rangsor nem az RMDSZ listája, hanem a gyergyószentmiklósi emberek véleményét tükrözi, hiszen a szavazók döntöttek róla, és nem egy pártirodában született meg a jelöltállítás: ennélfogva
Fotó: Gergely Imre
Csergő Tibor úgy látja, hogy sokan vannak, akik aggódnak a város jövőjéért, ami abból is látszik, hogy elmentek és véleményt nyilvánítottak az előválasztáson. Leszögezte: semmiféle rendellenesség nem történt, „ez a tiszta kezek munkája volt” – mondta.
Köszönetet mondott a szavazatokért, ahogy Len Emil is köszönetet mondott mindazoknak, akik részt vettek a választáson. Len szerint
Ugyanúgy fogja végezni alpolgármesteri munkáját a mandátum végéig mint eddig, és majd az önkormányzati választás után eldől, hogy milyen lesz a folytatás. Nyertes ellenfelének jó munkát kívánt.
Csergő Tibor szerint ezen a választáson még nem nyert senki,
Az összeállt képviselői lista összetételével kapcsolatban ismét a pedagógusi pályáján tapasztaltakra utalt vissza: „egy osztályfőnök nem válogatja meg a gyermekeket, azokkal foglalkozik, akik vannak”. Hozzátette, ez a csapat irányítani tudja majd a várost.
Ugyanakkor leszögezte: nem feltételezi, hanem
Az elmúlt napokban Gyergyószék más helységeiben is lezajlottak az előválasztások. Az RMDSZ eddigi polgármesterjelöltjeinek nem voltak kihívói, így újra ők lesznek a jelöltek. Néhány helységben nem tartottak előválasztást, ott választmányi döntés nevesíti a jelölteket. Ezeket a héten véglegesítik – mondta el Barti Tihamér.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
2 hozzászólás