
Csergő Tibor (balról). Szoros győzelemmel lesz az RMDSZ polgármesterjelöltje Gyergyószentmiklóson
Fotó: Gergely Imre
Nagyon szoros eredménnyel, 89 szavazatnyi különbséggel Csergő Tibor nyerte meg az RMDSZ gyergyószentmiklósi előválasztását, így ő lesz a szövetség polgármesterjelöltje. A tanácsosi listán is változás körvonalazódik, a lista első tíz helyén nyolc új név szerepel.
2020. március 09., 13:002020. március 09., 13:00
2020. március 09., 16:552020. március 09., 16:55
1916 személy vett részt a vasárnapi gyergyószentmiklósi előválasztáson, ami az összes választójoggal rendelkező gyergyószentmiklósinak mintegy 20 százaléka. Mind a két polgármester-jelölt, mind pedig Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó-területi elnöke úgy gondolja, hogy ez igen szép szám az esős időjárás ellenére.

Vitaműsornak tervezték, de vitapartner, ellenfél hiányában csak egyoldalú beszélgetés zajlott a gyergyószentmiklósi RMDSZ-előválasztás előestéjén. Len Emil távol maradt, de Csergő Tibortól sem hallhattak konkrétumokat az érdeklődők.
Alapos megújulás várható az RMDSZ-es tanácsosok körében is, hiszen a képviselőjelöltek listáján az első tíz helyen mindössze két olyan név található, aki a mostani mandátumban is a testület tagja.
A legtöbb voksot, 1113-at is egy „újonc”, Benedek Csaba ortopéd szakorvos kapta. Őt Len Emil követi 1093 szavazattal, majd Csergő Tibor (1015), Barabás Orsolya újságíró (1000), és a fiatal vállalkozó Kántor Boglárka, jelenlegi megyei önkormányzati képviselő (987) következnek a 19 fős lista első 5 helyén.
Az eredményeket ismertető Barti Tihamér úgy fogalmazott, hogy a felállt rangsor nem az RMDSZ listája, hanem a gyergyószentmiklósi emberek véleményét tükrözi, hiszen a szavazók döntöttek róla, és nem egy pártirodában született meg a jelöltállítás: ennélfogva
Fotó: Gergely Imre
Csergő Tibor úgy látja, hogy sokan vannak, akik aggódnak a város jövőjéért, ami abból is látszik, hogy elmentek és véleményt nyilvánítottak az előválasztáson. Leszögezte: semmiféle rendellenesség nem történt, „ez a tiszta kezek munkája volt” – mondta.
Köszönetet mondott a szavazatokért, ahogy Len Emil is köszönetet mondott mindazoknak, akik részt vettek a választáson. Len szerint
Ugyanúgy fogja végezni alpolgármesteri munkáját a mandátum végéig mint eddig, és majd az önkormányzati választás után eldől, hogy milyen lesz a folytatás. Nyertes ellenfelének jó munkát kívánt.
Csergő Tibor szerint ezen a választáson még nem nyert senki,
Az összeállt képviselői lista összetételével kapcsolatban ismét a pedagógusi pályáján tapasztaltakra utalt vissza: „egy osztályfőnök nem válogatja meg a gyermekeket, azokkal foglalkozik, akik vannak”. Hozzátette, ez a csapat irányítani tudja majd a várost.
Ugyanakkor leszögezte: nem feltételezi, hanem
Az elmúlt napokban Gyergyószék más helységeiben is lezajlottak az előválasztások. Az RMDSZ eddigi polgármesterjelöltjeinek nem voltak kihívói, így újra ők lesznek a jelöltek. Néhány helységben nem tartottak előválasztást, ott választmányi döntés nevesíti a jelölteket. Ezeket a héten véglegesítik – mondta el Barti Tihamér.
A novemberi 9,76 százalékról tavaly decemberben 9,69 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Két súlyos közlekedési szabályszegést is feltártak a rendőrök kedden Hargita megyében.
Egy szebeni férfit filmeztek le, amint túrasíléccel közlekedett az út szélén. Noha az úton el volt takarítva a hó, a széleken felgyűlt hómennyiség alkalmas volt a siklásra.
A tanügyben vagy a szenátusban tavaly már bevezették a költségcsökkentő intézkedéseket, újabb megszorítások nem indokoltak – jelentette ki kedd este Ilie Bolojan.
Januárban az iskolaigazgatók hatvan százalékának jár le a vezetői megbízatása, péntekig a megyei tanfelügyelőségeknek ki kell nevezniük az új iskolavezetőket. Székelyföldön több mint 250 iskolavezetőt érint az intézkedés.
Érezhetően enyhébb reggelre ébredtünk szerdán, Székelyföld-szerte többnyire csak mínusz 6–8 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
A fejlesztési minisztérium honlapján kedd este közzétett törvénytervezet szerint 2026-ban a központi közigazgatásban a 2025-ös szinthez képest tíz százalékkal csökkennek – az alapbérek érintése nélkül – a személyi jellegű kiadások.
Jelenleg két helyszínen működnek a felvonók Kovászna megyében: Sugásfürdőn és Nagypatakon. Noha síelésre alkalmas terep még lenne a térségben, a hóhiány és a költségek miatt a pályák nem üzemelnek. Mutatjuk a háromszéki sípálya-körképet.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.
Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.
2 hozzászólás