
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Tűz ütött ki hétfőn este egy székelykeresztúri építőanyag-lerakatnál, a Hargita megyei tűzoltóság közleményében meg is nevezte a tűz keletkezésének lehetséges okát.
2024. október 15., 09:342024. október 15., 09:34
2024. október 15., 10:012024. október 15., 10:01
A székelykeresztúri építőanyag-lerakatnál hétfőn este keletkezett tűz oltásában székelyudvarhelyi és székelykeresztúri tűzoltók vettek részt négy tűzoltóautóval. A katasztrófavédelem munkatársainak helyszínre érkezésekor a tűz a raktárépület belsejében, mintegy 170 négyzetméteres területen égett, és fennállt a lehetősége a tovább terjedésének. A lángokat sikerült megfékezni, de a keletkezett kár jelentős – írja az Agerpres hírügynökség a tűzoltóság tájékoztatására hivatkozva.
A Hargita megyei tűzoltóság szerint a tüzet egy meghibásodott hőkezelő kemence okozhatta.

Tűz ütött ki hétfő este egy székelykeresztúri építőanyag-lerakatnál – számolt be a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
A Kolozs megyei rendőrség vizsgálatot indított a kolozsvári Virgil Madgearu szakközépiskola egyik 12. osztályos diáklánya ügyében, akinek a szülei a helyi sajtónak azt nyilatkozták, hogy lányukat bedrogozták és megerőszakolták a végzős banketten.
A rendőrség büntetőeljárást indított gyilkossági kísérlet miatt a Lupényben vasárnap délután történt fegyveres támadással kapcsolatban. Az incidens során négyen sérültek meg, kórházban ápolják őket.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök hétfőn megkezdi a politikai egyeztetések sorozatát a parlamenti pártokkal a kormánya megszavazásához szükséges parlamenti támogatás megszerzése érdekében.
Négy gyermek és három felnőtt lett rosszul egy összejövetelen Hidegségben vasárnap este. A mentőegységek valamennyiüket csíkszeredai kórházba szállították.
Kigyúlt egy személyautó a E578-as úton, Maroshévíz közelében vasárnap délután. Az eset során senki nem sérült meg.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
szóljon hozzá!