
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Építkezési anyagokat tároltak a székelykeresztúri raktárhelyiségben, ahol hétfőn késő délután csaptak fel a lángok – közli a Hargita megyei tűzoltóság. Mostanra sikerült megfékezni a tüzet.
2024. október 14., 19:512024. október 14., 19:51
2024. október 15., 10:022024. október 15., 10:02
A lángok nagyjából 150 négyzetméteres felületen terjedtek el a fémszerkezetű raktárhelyiségben és a tűzoltók kiérkezésekor fennállt a veszély, hogy a tűz tovább terjed a tetőzetre – derül ki a tűzoltósági tájékoztatásból.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A Hargita megyei tűzoltóság székelyudvarhelyi egysége két esetkocsival érkezett a helyszínre.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Rajtuk kívül pedig a helyi önkormányzati, valamint az ugyancsak székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagjai is részt vettek az oltásban.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Időközben azt is megerősítették, hogy sikerült eloltani a tüzet.
A kormány öt stratégiai irányt jelölt ki a villamosenergia-ágazat fejlesztésére az árak csökkentése és az energiabiztonság javítása érdekében – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közlekedési baleset történt szerdán kora este Sepsiszentgyörgyön, két gépjármű ütközött, a baleset következtében pedig két személy kórházba került.
Nicușor Dan államfő szerdán közölte, hogy aláírta az ügyészségi vezetők kinevezéséről szóló dekrétumokat. Gill-Julien Grigore-Iacobici az egyetlen jelölt, akinek a kinevezését elutasította az elnök.
A nyugati államok kritikus infrastruktúrája elleni kibertámadást hárított el az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) partnerintézményeivel, köztük a Román Hírszerző Szolgálattal (SRI) közösen – adta hírül Nicușor Dan államfő.
Közösségi összefogással szerveznek jótékonysági estet április 11-én a gyergyószentmiklósi Godako rendezvényteremben. Az esemény célja támogatást nyújtani Kozma Gabriellának, akit sokan önkéntesként és segítőkész közösségi emberként ismernek.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szerdán 14 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
Az RMDSZ politikai stabilitást és a kormányzás jelenlegi formátumban való folytatását akarja, Ilie Bolojan kormányfő vezetésével – jelentette ki szerdán Csoma Botond.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok szerdán a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani csütörtök reggelig.
1 hozzászólás