
Fotó: László Ildikó
Az áruházban tapasztalt rendellenességekre hivatkozva ideiglenesen, a jelzett hiányosságok elhárításáig bezáratta a székelyudvarhelyi Kauflandot a Hargita megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség. Pénteken délelőtt már újra nyitva voltak.
2024. február 02., 11:122024. február 02., 11:12
2024. február 02., 11:582024. február 02., 11:58
A fogyasztóvédelem pénteki közleménye szerint az országos felügyelőség Hargita megyei egysége megbírságolta, illetve felfüggesztette a működési engedélyét a székelyudvarhelyi Kaufland áruháznak, miután egy bejelentett panasz miatt a kereskedelmi egységben átfogó ellenőrzést hajtottak végre február 1-jén, amelynek során több súlyos szabálytalanságot állapítottak meg.
A hatóság ellenőrei 794 lej értékben vontak ki forgalomból nem megfelelő minőségű élelmiszert. Az ellenőrzés során
ezen felül a főbb hiányosságok közé tartozik, hogy a tároló-, illetve bemutatóterületek nem voltak megfelelően fertőtlenítve, a hűtőberendezések pedig felfagytak. Súlyos szabálysértés továbbá, hogy
A fenti szabálytalanságok miatt a fogyasztóvédelmi felügyelők a hiányosságok kiküszöböléséig bezárták az áruházlánc székelyudvarhelyi egységét és jelentős bírságot szabtak ki, mintegy 45 ezer lej értékben.
Pénteken reggel már nyitva volt a Kaufland székelyudvarhelyi áruháza, információink szerint noha program szerint hét órakor még nem, de nyolc körül már kinyitottak.
Még nem tudni, pontosan hogyan zajlik majd a munkabeszüntetéssel járó tiltakozás, hányan vesznek részt abban és meddig tart, de elindítja kedden az általános sztrájkot az egészségügyi rendszerben a Sanitas szakszervezet.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Felsőboldogfalva lakóit vasárnap délután. Az egyik helyi lakos autóból le is fotózta a településre betévedő nagyvadat.
Romániának egy állandó energetikai és logisztikai válságkezelő központra, egy országos energiabiztonsági diszpécserszolgáltra lenne szüksége, nem eseti válságülésekre, hogy ne érje felkészületlenül egy esetleges „olajvihar” – véli az AEI elnöke.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a szavazatok 34 százalékával nyerne, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat; a Szociáldemokrata Párt (PSD) támogatottsága 23, a Nemzeti Liberális Párté (PNL) 21 százalékos.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
1 hozzászólás