
Fotó: Pinti Attila
Miután a múlt heti tanácsülésen a gyergyószentmiklósi képviselő-testület nem fogadta el a polgármester által előterjesztett költségvetés-módosítást, kedden újra napirendre került a téma. A tervezet a képviselők elvárásai szerint változott, így most már nem lesz pénzügyi akadálya a bölcsődének kiválasztott terület megvásárlásának.
2022. november 29., 19:042022. november 29., 19:04
2022. november 29., 22:492022. november 29., 22:49
A határozattervezet ismertetése során Csergő Tibor polgármester elmondta, hogy a területvásárláshoz szükséges költségvetési tétel visszakerült eredeti állapotába (azaz nem fordítják másra – szerk. megj.). Találtak forrásokat a kórház patológiai osztályának kialakításához készülő szaktanulmány költségeire is.

Mégis van lehetőség arra, hogy területet vásároljanak Gyergyószentmiklóson a bölcsődeépítéshez – hangzott el a jó hír a csütörtöki tanácsülésen, aztán később kiderült, lehet, hogy idén mégsem lesz belőle semmi.
A költségvetés-módosítás részletezése során elhangzott, hogy a területvásárhoz rendelkezésre áll 100 ezer lej, és a különbözetre előirányoztak még egy akkora összeget, amennyi az értékbecslő által megállapított ára az ingatlannak, azaz a telek teljes vételárát fedezi majd. Így már meg lehet kötni az adásvételi szerződést.
Amint megtudtuk, az örmény egyházközséggel Keresztes Zsombor képviselő kezdeményezett beszélgetést a múlt héten, és ennek hatására döntött úgy az egyháztanács, hogy beleegyezik a telek eladásába. Keresztes elmondása szerint most az érsekség jóváhagyását kell megvárni, majd az erre kinevezett bizottság hivatalos formában is le kell tárgyalja az adásvétel részleteit. A mostani költségvetés-módosításnak köszönhetően meg lehet kötni az adásvételi szerződést, és januárban le lehet adni a pályázatot a fejlesztési minisztériumhoz, hogy annak finanszírozásával az új gyergyószentmiklósi bölcsőde megépülhessen.
Az ülésen elfogadták még a városi távhőrendszer termoenergetikai mérlegét, amely részletezi a rendszeren keletkező hő- és vízveszteség mértékeit, és javaslatokat is tartalmaz arra, hogy ezeket miként kell csökkenteni. Ez a dokumentum szükséges még ahhoz, hogy az energia-árszabályozó hatóság érdemben tárgyalhassa a Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű által előterjesztett ármódosítási javaslatokat. Minden más szükséges dokumentumot már korábban benyújtottak ehhez – közölte a cég igazgatója, Zólya László.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
szóljon hozzá!