
A kártya másodpéldányának kiállításáig eltelt idő meghaladhatja a két hónapot, így az érintettek gyakran új igazolást kellett kérjenek, mert a dokumentum csak 60 napig volt érvényes
Fotó: Kristó Róbert
Elegendő lesz egy alkalommal igazolást kérniük az egészségbiztosítási pénztártól azoknak, akik új egészségügyi kártyára várnak. Nem kell új igazolásért folyamodniuk, ha hatvan nap alatt nem készül el az egészségügyi kártyájuk.
2024. április 04., 20:242024. április 04., 20:24
Meghosszabbította az Országos Egészségbiztosítási Pénztár az egészségügyi kártyákat helyettesítő igazolások érvényességét. Ezek korábban hatvan napig voltak használhatók, azt követően rendszeres időközönként újabb igazolás kiállítását kellett kérjék azok, akiknek két hónap alatt nem készült el az új egészségügyi kártyájuk.
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár egyik új rendelete értelmében
– tájékoztatta lapunkat a Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár.
Az igazolásra azoknak a biztosítottaknak van szüksége, akik kártyamásolat kiállítását kérik az egészségbiztosítási pénztártól az eredeti kártya elvesztése, sérülése, ellopása esetén, vagy abban az esetben, ha megváltoztak a személyazonossági adataik az eredeti kártyán regisztráltakhoz képest – például házasságkötés során történt névváltozás miatt.
Az új rendelet értelmében a kártyamásolat kiállítására vonatkozó kérést postai, illetve elektronikus úton is el lehet küldeni az egészségbiztosítási pénztárnak, mellékelve a személyazonossági igazolvány másolatát, valamint az új kártya kinyomtatási költségének a befizetését igazoló okmányt. Ez 13,69 lejes költséget jelent.
A Hargita megyeiek a kártyamásolat kiállítására vonatkozó kérelmet az office@cashr.ro, illetve cardsanatate@cashr.ro e-mail címek valamelyikére küldhetik el – közölte a megyei egészségbiztosítási pénztár. A kártyamásolat igényléséhez szükséges típuskérés, valamint a bankszámlaszám, amelyre a kártya kiállításának a költségét kell utalni, megtalálható a megyei egészségbiztosítási pénztár honlapján.
Fontos tudni azt is, hogy az említett rendelet érvénybe lépése előtt kiállított igazolások érvényessége nem módosul, azok a rajtuk feltüntetett ideig érvényesek.
A megyei egészségbiztosítási pénztár azt is közölte, hogy azok a biztosítottak, akiknek sosem volt egészségügyi kártyájuk, igazolás hiányában is részesülhetnek az egészségbiztosítási rendszer által biztosított szolgáltatásokban, gyógyszerekben és gyógyászati eszközökben.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
szóljon hozzá!