A betlehemi békelángról gyúlt meg az utolsó advent gyertya a marosvásárhelyi óriás adventi koszorún, ami mellett Csenteri Levente református lelkipásztor arra figyelmeztetett, hogy nézzünk fel, emeljük fel a fejünket, mert közeledik a megváltás ideje.
2022. december 18., 18:392022. december 18., 18:39
Fotó: Haáz Vince
A betlehemi békelángról gyúlt meg az utolsó advent gyertya a marosvásárhelyi óriás adventi koszorún, ami mellett Csenteri Levente református lelkipásztor arra figyelmeztetett, hogy nézzünk fel, emeljük fel a fejünket, mert közeledik a megváltás ideje.
2022. december 18., 18:392022. december 18., 18:39
Az óriás adventi koszorút kiállító Marosvásárhelyért Egyesület nevében Szente Katalin szólt a jelenlévőkhöz, és elmondta: csodálatos dolognak tartja, hogy sikerült idén is hétről hétre közösen készülődni az Úr eljövetelére, és megköszönte mindazoknak, akik csatlakoztak az alkalmakhoz, illetve szebbé tették azokat.
– fogalmazott Szente Katalin.

Sok templomba, otthonba megérkezett már, és karácsonyig nagyon sok családnál világít majd a betlehemi békeláng, amely minden évben a Romániai Magyar Cserkészszövetség révén érkezik meg Székelyföldre.
Míg a korábbi gyertyák meggyújtásakor a római katolikus, majd unitárius és evangélikus lelkész szólt a egybegyűltekhez, ez alkalommal Csenteri Levente, a Bolyai Farkas Gimnázium, valamint a Meggyesfalvi Református Gyülekezet lelkésze hirdette az igét.
Fotó: Haáz Vince
„Nézzetek fel, és emeljétek föl fejeteket, mert elérkezett megváltásotok ideje” – idézett a Lukács evangéliumából a lelkipásztor, majd arról beszélt, hogy advent a várakozás ideje,
„Mi lesz akkor amikor beteljesedik, milyen változást fog hozni az életemben? Hogyan várjak? Mire várjak? Az ószövetségi ember várakozását egy ilyen belső titokzatosság hatotta át, amikor arra várt az isten népe, hogy évszázadokon át próféciákon keresztül meghirdetett isteni ígéret beteljesedik.
– mondta az igehirdetésben Csenteri Levente, aki szerint a hogyan kell várni kérdésre az ige adja meg a választ: emeld fel a fejed, tekints az Úrra, ha valami gond gyötör, vidd az Isten színe elé, és ne legyen lehorgasztva a fejed.
Fotó: Haáz Vince
Az ünnepi alkalmat az Ugron Noémi zenetanár által vezetett Bolyai Farkas Elméleti Líceum és Református Kollégium egyesített kórusának éneke tette meghittebbé.
A rendezvényen jelen voltak a marosvásárhelyi 30-as számú gróf Teleki Sámuel cserkészcsapat tagjai, akik elhozták Marosvásárhelyre a betlehemi békelángot. Ezt osztották szét a jelenlevők között, hogy mindenki otthonába vihesse és őrizze azt Szentestéig.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Piszkosul látványos, ezért is kár, hogy a nézők többsége nem nagyvásznon, hanem az otthoni képernyőjén nézheti meg Guillermo del Toro Frankenstein filmjét. Ajánló.
Gyergyószetmiklóson, Csíkszeredában, Székelykeresztúron sem okozott gondot egyes sofőröknek az elmúlt hétvégén, hogy tilos járművet vezetni alkohol hatása alatt, többüket azonban elkapták a rendőrök és bűnügyi eljárást indítottak ellenük.
A PayU GPO Románia hétfőn közzétett adatai szerint több mint 1,31 millió tranzakciót bonyolítottak le és mintegy 720 millió lejt költöttek el a vásárlók fekete pénteken az árengedményeket kínáló romániai online áruházaknál.
Az ország nagy részén a legmagasabb nappali hőmérséklet nem haladja meg a 15 Celsius-fokot ezen a héten, csak a Bánságban lesz továbbra is melegebb az ilyenkor megszokottnál – derül ki a november 10–23. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésből.
A földgáztárolók töltöttségi szintje 96 százalék, az energiatermelő víztározókban több mint 2400 gigawattnyi tartalék áll rendelkezésre (a teljes kapacitás 74 százaléka), a szénkészletek pedig csaknem 206 ezer tonnával haladják meg a 2024-es szintet.
Működik az alkalmazás, amely az elektronikus személyigazolvány chipjében tárolt adatok olvasására és ellenőrzésére szolgál – olvasható Hargita Megye Tanácsának közleményében.
Jelentős pénzbírságra számíthatnak azok a gazdák, akiknek a kangál-keverék kutyájukat Csíkszereda közterületéről kellett befogni a hétvégén. Mindkét ebet a kutyamenhelyen helyezték el.
Októberben 58 502 ingatlant adtak el Romániában, 3242-vel többet, mint egy hónappal korábban – tájékoztatott hétfőn az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
További hat határátkelőhelyen alkalmazzák hétfőtől az EU-n kívüli állampolgárok adatainak nyilvántartására szolgáló új digitális belépési-kilépési rendszert (Entry-Exit System – EES) – közölte a román határrendészet.
18,3 millió lejt szán a hóeltakarításra és csúszásmentesítésre Hargita Megye Tanácsa. Az 1-es kategóriába sorolt főbb útvonalakon a megbízott cégeknek november 15-től naponta kötelezően be kell avatkozniuk a balesetek megelőzése érdekében.
szóljon hozzá!