
Fotó: Székelyhon
A már megszokott fekete mikrobusszal, biztonságiak járművének konvojában érkezett meg Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke Tusványosra, hogy megtartsa szombati előadását.
2024. július 27., 10:432024. július 27., 10:43
2024. július 27., 11:382024. július 27., 11:38
A helyszínen rendkívül figyelnek a biztonságra, a csendőrök, rendőrök és biztonságiak mellett mesterlövészek is figyelik a tábor területét és az előadás helyszínét.
Fotó: Székelyhon
Orbán Viktor tusványosi előadását a Tusványos Facebook-oldalán, illetve az M1 és Hír Tv tévécsatornákon lehet élőben követni.
Fotó: Székelyhon
Fotó: Székelyhon
Fotó: Székelyhon
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Székelyhon
Fotó: Székelyhon
Fotó: Székelyhon
Fotó: Székelyhon
Fotó: Székelyhon
Fotó: Székelyhon
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerdán megvitatta az Egyesült Államoknak azt a kérését, hogy ideiglenesen katonai erőket és felszereléseket telepítsen Romániába a közel-keleti válsággal összefüggésben.
Véget ért a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése Bukarestben, a román sajtó pedig máris kiszivárogtatta, hogy mint kérhettek az amerikaiak a Konstanca megyei légibázissal kapcsolatban.
Huszonötezer lej értékben róttak ki pénzbírságot, és jelentős mennyiségű faanyagot koboztak el a Hargita megyei rendőrök egy keddi ellenőrzés alkalmával.
Gyergyószentmiklóson jogosítvány nélkül vezető, Székelykeresztúron pedig vezetéstől eltiltott sofőrt füleltek le kedden a rendőrök. Mindkettőjük ellen büntetőeljárás indult.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.
szóljon hozzá!