
Ingyenes szállást harcolnának ki azoknak, akinek időnként Bukarestbe kell utazniuk az állapotuk bizonyítása miatt. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A betegnyugdíjas személyeknek évente egy alkalommal egy bukaresti orvosi bizottság előtt kell igazolniuk a betegnyugdíjra való jogosultságukat. Ezen fog változtatni hamarosan a kormány, ahogy azon is, hogy akinek végleges a sérülése, ne kelljen bizonyítania többet állapotát.
2021. május 18., 22:102021. május 18., 22:10
2021. május 19., 09:102021. május 19., 09:10
Megalázónak, ugyanakkor költségesnek nevezte a bukaresti bizottság előtti kötelező megjelenést Sajó Norbert, a Solidaris Egyesület ügyvezető elnöke, akit több olyan betegnyugdíjas is felkeresett, akinek teher a fővárosba utazni, ráadásul a kísérő számára szállásról is kell gondoskodnia. „Egy látássérült vagy amputált végtagú ember, de bármilyen más betegségben szenvedő sem tud megtenni egy ekkora utat kísérő nélkül” – fogalmazott Sajó, aki arra is felhívta a figyelmet, hogy
Ezen kívül megalázó, hogy egy amputált mellű nőnek meg kell mutatnia a műtét helyét, vagy egy végtag nélkülinek, a végtag hiányát.
Sajó Norbert: a kisnyugdíjasnak teher az út és a szállás költségeit fizetni
Fotó: Haáz Vince
Sajó Norbert a bukaresti prefektushoz fordult, aki azonnal elküldte a hivatalos átiratát a szaktárcának és az egészségbiztosító pénztárnak, valamint a bukaresti polgármesteri hivatalnak is, hogy közös megoldást keressenek.
– ismertette a javaslatát az egyesület elnöke, aki szerint megoldást jelentene a marosvásárhelyi és kolozsvári mintára, egy menedékszoba létesítése, ahol a beteg hozzátartozója tartózkodhatna, amíg az kórházban fekszik. Az orvosi szakbizottság előtti megjelenéssel kapcsolatban Vass Levente a Székelyhon érdeklődésére elmondta,
Ráadásul az a személy, akinek olyan sérülése van, ami végleges, az egy igazolást kap, amivel mentesül a további kivizsgálások alul. „A kormány és a parlament szintjén is ezen dolgozunk, és néhány hónapon belül megoldódik ez a kérdés” – válaszolta az egészségügyi államtitkár.
A menedékszobával kapcsolatosan Sajó Norbert elmondta, Marosvásárhely és Kolozsvár után Nagyváradon is lesz egy menedékszoba, valamint Debrecennel és Budapesttel teljesülne ki a terv, hiszen oda is sokan járnak egészségügyi problémákkal. A távolabbi tervek között a menedékszobák mellé egy-egy ebédlőt is szeretnének létesíteni, illetve egy kisbusz használata is felmerült, hogy mindezek a távolabbi városokba utazó kis jövedelmű betegeknek segítségére legyenek. A bukaresti menedékszobára most keresik a megoldást, részben a prefektusi hivatal, részben az országos vagyonkezelő hivatal segítségével.
– hangsúlyozta Sajó. A marosvásárhelyi menedékszoba mellé a Solidaris Egyesület szeretne egy másodikat is berendezni, hiszen akkora az igény a más vidékről érkező, beteget kísérő hozzátartozók részéről, hogy szükség van a bővítésre.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás