
Nagy Hunor, Pál Balázs Norbert és Lőrincz Árpád
Fotó: Székelyudvarhelyi EMSZ
Megalakították az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) székelyudvarhelyi szervezetét, az alakulat élére Nagy Hunort választották – jelezte közleményben az EMSZ.
2023. február 16., 12:312023. február 16., 12:31
2023. február 16., 18:192023. február 16., 18:19
„Az Erdélyi Magyar Néppárt és a Magyar Polgári Párt fúziójából létrejött Erdélyi Magyar Szövetség bejegyzését követően mi magunk is természetesnek vettük, hogy Székelyudvarhelyen is szükség van egy tettrekész csapatra, mely a helyi közösség felelős képviseletére vállalkozik.
– áll a szerkesztőségünknek is elküldött közleményben. Nagy Hunor, az EMSZ frissen megválasztott helyi elnöke szerint sajnálattal állapítható meg, hogy az elmúlt időszakban Székelyudvarhely kulturális- és sportélete is szegényesebb lett, a megszokott programok és rendezvények pedig veszítettek minőségükből – olvasható a dokumentumban.
– jelentette ki Nagy Hunor.
Fotó: Székelyudvarhelyi EMSZ
Pál Balázs Norbert, az EMSZ székelyudvarhelyi szervezetének elnökségi tagja elmondta: azon is dolgoznak, hogy létrehozzák az EMSZ székelyudvarhelyi ifjúsági szervezetét.
A közlemény kitér arra is, hogy Lőrincz Árpád, az EMSZ udvarhelyszéki elnöke tájékoztatása szerint
A közlemény Zakariás Zoltánt, az EMSZ parlamenti képviselőjét is idézi.
Fotó: Székelyudvarhelyi EMSZ
„Az EMSZ létrejötte egyértelmű siker, felhajtóerejét pedig legkésőbb a közelgő önkormányzati választások alkalmával kell hasznosítanunk, hiszen mindannyiunk érdeke, hogy az erős magyar önkormányzatok – közösségeink védőbástyáiként – biztosítsák a kiszámítható jövőt, a biztonságot és a fejlődést” – hangsúlyozta Zakariás Zoltán.
Fotó: Székelyudvarhelyi EMSZ
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Egy héttel az első aggasztó jelek után sem javallott a vezetékes víz fogyasztása Kézdivásárhely több utcájában. Hétfőn délben még nem álltak rendelkezésre a legutóbbi (pénteki) mintavétel laboratóriumi vizsgálatának eredményei.
Április 30-án, a magyar film napján lesz 125 éve, hogy bemutatták az első magyar filmként számon tartott A táncz című alkotást, ebből az alkalomból 125 produkció látható ingyen a Filmión április 27-e és május 10-e között.
Marosvásárhelyre indult szombaton a 39 éves, mezőbodoni férfi Pal Ionel Silviu, aki a mai napig nem tért vissza otthonába – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
79 éves korában meghalt Sebő Ferenc Kossuth-díjas énekes, gitáros, tekerőlantos, dalszerző, népzenekutató és építészmérnök, a Nemzet Művésze, a hazai hangszeres népzenei mozgalom és a táncházmozgalom egyik alapítója.
A marosvásárhelyi diáknapokat idén május 27–30. között rendezik meg a Vibe-fesztivál helyszínén, de a város számos tere otthont ad a rendezvénynek, amely nemcsak az egyetemistákat szólítja meg.
szóljon hozzá!