
Fotó: Pinti Attila
Felügyeletre van szükség a Csíkszeredai Sportpark működtetéséhez, ennek megoldása után nyithat meg véglegesen a létesítmény. Páll Andrea, a sportparkot ügykezelő Csíki Sportcentrum ügyvezetője szerint ez napok kérdése.
2024. június 05., 15:272024. június 05., 15:27
Kinyitották az egykori Szeredai-fürdőnél kialakított sportparkot június elsején, a gyermeknapon, és másnap, vasárnap is. Ezután azonban bezárták a létesítményt. Ennek okáról megkérdeztük Páll Andreát, a sportparkot ügykezelő Csíki Sportcentrum ügyvezetőjét.
– magyarázta Páll Andrea.
Fotó: Borbély Fanni
Tőle tudjuk, hogy a BMX-krossz edzőpálya, valamint a kilátóhoz szükséges leginkább a felügyelet, amit két ember kell végezzen. Mint magyarázta, az nehezíti a helyzetüket, hogy a kormány megszorításai miatt nem alkalmazhatnak új embereket, ezért valószínűleg külsős céggel kell szerződést kötniük.
„Egy hete vettük át ügykezelésünkbe a sportparkot, a tervezését, a felépítését, a kivitelezését nem mi végeztük” – jegyezte meg az ügyvezető.
Fotó: Pinti Attila
Hozzátette,
Korábban írtuk, hogy számos elem képezi a park berendezését, van itt többek között játszótér kicsiknek és nagyobbaknak, foci-és kosárlabdapálya, gumiburkolatos futósáv, tanösvény és a szóban forgó kilátó, valamint a krossz-edzőpálya.

Újabb létesítményt kell kezelnie Csíkszeredában a Csíki Sportcentrumnak, ugyanis hétfői rendkívüli ülésükön az önkormányzati képviselők határozatba foglalták, hogy a szécsenyi sportparkot is átadják az önkormányzati cégnek.

Elkészült az egykori Szeredai-fürdőnél kialakított sport-és szabadidőpark, azonban várják, hogy kitavaszodjon, mielőtt megnyitnák annak kapuit. A csíkszeredai önkormányzat közben működtetőt keres, hogy majd az felügyelje a létesítményt.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
1 hozzászólás