
Fotó: Pinti Attila
Újabb létesítményt kell kezelnie Csíkszeredában a Csíki Sportcentrumnak, ugyanis hétfői rendkívüli ülésükön az önkormányzati képviselők határozatba foglalták, hogy a szécsenyi sportparkot is átadják az önkormányzati cégnek.
2024. május 27., 17:462024. május 27., 17:46
2024. május 29., 12:202024. május 29., 12:20
Páll Andrea, a cég ügyvezetője érdeklődésünkre elmondta, most hogy
„Az önkormányzat dönt majd arról, hogy ezt elfogadja, vagy hogyan fogadja el” – tette hozzá.

A Csíki Sport és Rekreatív Kft. veszi át a Molnár Lajos sátortetős műjégpálya, illetve a hargitafürdői mofettával szembeni kis házikók ügykezelését június 15-étől – többek között erről döntött a csíkszeredai önkormányzat képviselő-testülete.
Mint magyarázta, a létesítménynek ugyanis lesz fenntartási költsége, és ezzel számolniuk kell. Az ügyvezető kiemelte azt is, hogy csak a sportparkért lesznek felelősek,
Mint arról már beszámoltunk, nemsokára megnyitják a sportparkot, amely a Regionális Operatív Program támogatásával épült meg.

Elkészült az egykori Szeredai-fürdőnél kialakított sport-és szabadidőpark, azonban várják, hogy kitavaszodjon, mielőtt megnyitnák annak kapuit. A csíkszeredai önkormányzat közben működtetőt keres, hogy majd az felügyelje a létesítményt.
A Csíki Sportcentrum ügykezelésébe tartozik még az Erőss Zsolt Aréna, a hargitafürdői mofetta és a vele szemben található házikók, a Kós Károly utcai sportcsarnok, a Csíki Csobbanó, a Molnár Lajos Műjégpálya, valamint a hargitafürdői erdei iskola.
Két turista vesztette életét szombaton a Fogarasi-havasokban, miután megcsúsztak és lezuhantak a Netedu-csúcs nyugati lejtőjén, egy harmadik személyt pedig – aki túlélte a balesetet – kimentettek a hegyimentők.
A nyári időszámítás október utolsó vasárnapjáig tart, téli időszámításra térünk át október 26-án, azaz most vasárnap, amikor hajnali 4 órakor 3 órára kell visszaállítani az órát.
Két szankciót róttak ki szombaton a csendőrök a román hadsereg napja alkalmából a Szatmár megyei Nagykárolyban szervezett katonai ünnepségen, amelyen Ilie Bolojan kormányfőt kifütyülték hivatalos beszéde közben.
Csíkszeredából, Székelyudvarhelyről, Sepsiszentgyörgyről, Kézdivásárhelyről és Marosvásárhelyről, valamint környékükről is lehet jelentkezni a szenvedélybetegeknek, illetve felnőtt hozzátartozóiknak szervezett terápiás programra.
Turistára támadt egy medve szombaton a Cenk és a Keresztényhavas közötti hegyi ösvényen. A medvetámadás áldozatának sikerült elmenekülnie, a segélyhívást követően arc- és végtagsérülésekkel szállították kórházba.
Ilie Bolojan miniszterelnököt többen kifütyülték szombaton Nagykárolyban, a román hadsereg napján szervezett katonai ünnepségen mondott beszéde alatt, illetve azt követően is. A kormányfő azt mondta, meg van szokva az ilyen dolgokkal.
Kiugrott egy tömbház negyedik emeletéről egy férfi szombaton Râmnicu Vâlceán, még mielőtt a helyszínre riasztott tűzoltók felfújhatták volna a légpárnát. A zuhanást követően az 52 éves férfi életét vesztette.
Az egyhetes őszi vakációban Csíkszeredában és a Marosvásárhely melletti Marosszentgyörgyön is megnyitják a jégcsarnokot a nagyközönség előtt is.
Nicușor Dan államelnök szombaton kijelentette, a román hadsereg korszerűsítése prioritást jelent, mivel nem elég azt mondogatni, hogy békét akarsz, tenni is kell érte azzal, hogy felkészülsz a háború elbátortalanítására.
Két földrengés is volt szombaton a Vrancea szeizmikus térségben. A kettő között egy óra sem telt el.
1 hozzászólás