
Útlezárásra is kell számítani a NyárON Szereda ideje alatt
Fotó: NyárON Szereda/Facebook
A Csíki Sport és Rekreatív Kft. veszi át a Molnár Lajos sátortetős műjégpálya, illetve a hargitafürdői mofettával szembeni kis házikók ügykezelését június 15-étől – többek között erről döntött a csíkszeredai önkormányzat képviselő-testülete pénteki soron kívüli ülésén. Ugyanakkor megszavazták azt is, hogy a csíkszeredai hegyivadász-alakulat állomáshelye felé vezető 400 méternyi útszakasz vegye fel az alakulat alapítójának és névhordozójának, Virgil Bădulescu tábornoknak a nevét.
2023. június 09., 13:472023. június 09., 13:47
2023. június 09., 21:102023. június 09., 21:10
Rendkívüli ülést tartottak pénteken a csíkszeredai önkormányzati képviselők, amelyen többek között útlezárásról döntöttek a NyárON Szereda fesztivál ideje alatt a Hősök utcában a Hősök temetőjének bejáratától kezdve a Gólya utcai kereszteződésig június 14-én szerdán 17 órától június 19-én, hétfőn 1 óráig. Ugyanakkor
Molnár Lajos sátortetős műjégpálya is a Csíki Sport és Rekreatív Kft. ügykezelésébe kerül
Fotó: Veres Nándor
Újabb feladatok hárulnak az önkormányzat által létrehozott Csíki Sport és Rekreatív Kft.-re, ugyanis
Az erről szóló határozatot szintén megszavazta a testület. Páll Andreától, a cég vezetőjétől megtudtuk, hogy a költségvetésüket ennek megfelelően kell módosítaniuk, ugyanis
Ugyanakkor Hargitafürdőn, a mofettával szemben található 14 házikót is fel szeretnék újítani, hiszen élhetőbbé szeretnék tenni azok számára, akik a mofettát látogatják.
Felújítanák a hargitafürdői kis házikókat
Fotó: Pinti Attila
Mint Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere magyarázta, az S alakú utcarész nem érint magánházakat, ezért a katonai alakulaton kívül nem kell senkinek a névcsere miatt lecserélnie a dokumentumait. A határozattervezetet a három EMSZ-es ellenzéki önkormányzati képviselő, Tőke Ervin, Szabó Soós Klára, valamint Szikszai László elutasította, utóbbi azzal érvelt, hogy
Virgil Bădulescu 1882-ben született Călăraşi városában, sokat tett a sport és testnevelés megreformálásáért, nevéhez fűződik az első hegyivadász alakulat megszervezése és vezetése 1916–1918 között, tábornoki (general) rangot 1933-ban kapott, 1944 decemberében halt meg – írja róla az Adevărul hírportál.
A csíkszeredai testület továbbá jóváhagyta, hogy a város is részt vegyen a Hargita megyei önkormányzat pályázatában, amely szerint 49 település számára szereznének be elektromos iskolai buszokat.
Ha nyer a pályázat az országos helyreállítási terv (PNRR) programjában, akkor a Xantus János Általános Iskola egy 16+1 személyes, illetve egy 8+1 személyes elektromos busszal, a József Attila Általános Iskola pedig két 8+1 személyes kisbusszal gazdagodik.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter csütörtöki bejelentése szerint Románia az azonnali törlesztésnél kedvezőbb megoldást keres a Pfizerrel szembeni 680 millió eurós tartozás kifizetésére, hogy kímélje a költségvetést.
Elfogadta a Parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét – olvasható az RMDSZ honlapján.
Viharosra fordul az időjárás az ország nagyrészében csütörtöktől. A csíkszeredaiakat Ro-Alertben is figyelmeztették a viharriasztásra, amiben a katasztrófavédelem kihangsúlyozza, hogy a szélsőséges időjárás idején mindenki gondoskodjon a biztonságáról.
A diákok idegen nyelvi készségeinek felmérésével folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza csütörtökön
1 hozzászólás