
Típustervek alapján építették meg a sportcsarnokot
Fotó: Csató Andrea
Pikk-pakk, kinőtt a földből: látványosan haladnak a szentegyházi sportcsarnok építésével. Ha minden a tervek szerint halad, akkor tavasszal már birtokba lehet venni a létesítményt.
2025. február 09., 08:532025. február 09., 08:53
Egyetlen tornatermen osztozik a szentegyházi Gábor Áron Iskolaközpont több mint hatszáz diákja, így fontos, hogy megfelelő helyszínt biztosítsanak számukra a testnevelésórákhoz, illetve a csapatsportok gyakorlásához – elsősorban ezzel indokolta lapunknak a sportcsarnok szükségességét néhány éve Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere. Mindemellett a különböző bajnokságok megszervezéséhez is meg kell teremteni a megfelelő környezetet.
A helyi önkormányzat néhány éve 180 férőhelyes sportcsarnok megépítéséhez szükséges finanszírozásért pályázott az Országos Beruházási Társaságnál (CNI), amely 11 millió lejes támogatást biztosított a megvalósításra.
Fotó: Csató Andrea
Az építkezés megkezdése előtt az önkormányzatra háruló nem egyszerű feladat az volt, hogy nagyon sok teherautónyi föld megmozgatásával vízszintbe hozassa a meglehetősen lejtős területet; ráadásul támfalakat is kellett építeni. Mindemellett a közműrendszereket is ki kellett terjesszék.
Tavaly nyáron már az épület fémszerkezetének összeállítása zajlott, így a polgármester abban bízott, hogy még abban az évben sikerül befejezni a projektet.
A tereprendezési és egyéb kinti munkálatokat ellehetetlenítő időjárási viszonyok miatt tolódott el némileg a beruházás befejezése – magyarázta Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere.
Fotó: Csató Andrea
Az épületnek egyébként mostanra állnak a falai és beszerelték az ablakokat, jelenleg a benti részen dolgozik a kivitelező. Sikerült bekötni a gázvezetéket, így elkezdhették a padlófűtés tesztelését is. Az elöljáró közölte, gyakorlatilag
Ez idő alatt lesz még néhány elvégzendő feladat a helyszínen, hiszen egyebek mellett parkolókat kell kialakítsanak, ugyanakkor parkosítani is kell.
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Megkezdődött a felszíni, légi és víz alatti fenyegetések észlelésére alkalmas védelmi rendszer telepítése a konstancai katonai kikötőben – jelentette be kedden Mihai Panait altengernagy, a haditengerészet vezérkari főnöke.
Elhárították kedd délután azt a meghibásodást, ami miatt Sepsiszentgyörgy belvárosában, továbbá több egészségügyi intézményben is szünetelt a vízszolgáltatás.
Megműtötték a vadászrepülő-baleset pilótáját kedden, a beavatkozás sikeres volt, a pilóta teljes felépülése várható.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden közölte, hogy bűnvádi eljárást indított Cristina Trăilă kormányfőtitkár-helyettes ellen befolyással üzérkedéshez nyújtott bűnsegély gyanújával.
Több mint 1500 köbméter faanyagot, négy járművet, két motorfűrészt és három fejszét foglalt le a Hargita megyei rendőrség az év első hét hónapjában. Az erdészeti ellenőrzéseken 93 bírságot is kiszabtak, összesen 342 ezer lej értékben.
Egyelőre nem születhet döntés a minimálbér összegéről, mert az annak megállapítását megalapozó jelentés csak október 20-áig készül el – közölte Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter kedden.
Az állatok bántalmazásától az elhanyagolásig számos ügyben intézkedtek a Hargita megyei állatvédelmi rendőrök az év első hét hónapjában. 24 büntetőeljárás indult, 217 kihágást állapítottak meg, és 12 veszélyben lévő állatot helyeztek menhelyre.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) közel 20 megyében.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetések Hargita, Kovászna és Maros megyére is érvényesek.
Az Oroszország Ukrajna elleni háborújának nyomán az idén januártól július végéig a Tulcea megyei lakosságnak a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség által kiküldött RO-Alert riasztások száma megközelíti a 2023 és 2025 között kiküldött riasztások számát.
szóljon hozzá!