
Már a tetőzet fémszerkezetével dolgozik a kivitelező
Fotó: Csató Andrea
Már a tetőzet fémelemeit emeli magasba a daru a Szentegyházán készülő sportcsarnoknál, így a polgármester abban bízik, hogy még idén megépül a létesítmény. Időre lesz szükség azonban a működési engedélyek beszerzésére.
2024. augusztus 17., 12:072024. augusztus 17., 12:07
Mintegy 11 millió lejért pályázott sikeresen a szentegyházi önkormányzat az Országos Beruházási Társaságnál (CNI) egy 180 férőhelyes sportcsarnok megépítése érdekében. Erre nagy szüksége van egyrészt a helyi Gábor Áron Szakközépiskolának, hiszen 650 diák jár a tanintézetbe, akik jelenleg egy szűkös tornatermen osztoznak. Mindemellett a különböző bajnokságokat is meg lehet majd ott rendezni – magyarázta a Székelyhonnak Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere.
A kivitelezés jogát 2022-ben nyerte el egy csíkszeredai vállalattal együttműködő bukaresti cég, amely munkához is látott a CNI által biztosított típusterv alapján. Noha tavaly ősszel még csak az alapja volt meg a sportcsarnoknak, mostanra jól látszik a haladás, hiszen egyebek mellett
Utóbbit daruval oldja meg a kivitelező. Az építkezési céggel kapcsolatban az elöljáró elmondta, hogy az előirányzott ütemterv szerint haladnak. Ő egyébként abban bízik, hogy még idén befejezik az építkezést.
Fotó: Csató Andrea
Természetesen az utólagos adminisztratív munkák elvégzéséhez és a működéshez szükséges engedélyek beszerzéséhez még időre lesz szükség.
Szerencsés helyzetben van a szentegyházi önkormányzat a beruházás önrészével kapcsolatban, hiszen a CNI munkatársai fogadták fel a kivitelező céget, így az építkezési anyagok árának emelkedése miatti költségnövekedés is a CNI költségvetését terheli.
A polgármesteri hivatalnak az volt a feladata, hogy az építkezés megkezdése előtt helyi forrásokból finanszírozva elvégezzék a tereprendezést, illetve a közművesítést. Ezek megoldása ugyanakkor nem volt egyszerű, hiszen
ugyanakkor számos vitán vannak túl a közművek munkatársaival is. A parkolók kialakítását és az esővízelvezetést csak az építkezés befejeztével tudják megvalósítani.
Fotó: Csató Andrea
Lőrincz Csaba úgy becsüli, hogy a rájuk vonatkozó feladatok elvégzését követően összességében nagyjából egymillió lejt költenek a projektre. Hozzátette, természetesen a jelenleg zajló munkálatokat is ellenőrzik.
Ki fogja működtetni?
Mivel az iskola diákjai is használni fogják az új sportcsarnokot, az tűnik a leglogikusabbnak, hogy a tanintézet adminisztrálásába adják át a létesítményt – magyarázta az elöljáró. Mint mondta, a tervek szerint tőlük lehet majd bérbe venni a sportcsarnokot különböző sportesemények és más rendezvények lebonyolítása érdekében. Az iskola vezetőségének viszont kötelessége lesz átutalni az önkormányzatnak a bevételekből származó összeg felét.
Észak-Amerika legmagasabb csúcsát, a Denalit mászta meg idén nyáron Toásó István és Pakot Ferenc. A két székely hegymászó szerint azonban a siker nem a csúcson rejlik, hanem felkészülésben, a jó döntésekben és az egymásba vetett bizalomban.
A közlekedésbiztonság növelése érdekében a mai napon összehangolt közúti ellenőrzést tartanak a 15-ös országúton. A Kolozs, Maros, Hargita, Neamț és Bákó megyei rendőrök közösen ellenőrzik a teljes útszakaszt.
Az elmúlt 24 órában 15 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 17 személynek nyújtottak segítséget; két személy életét már nem tudták megmenteni – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
Nicușor Dan államfő július 7-én és 8-án részt vesz az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) állam- és kormányfőinek ankarai csúcstalálkozóján – közölte szombaton az elnöki hivatal.
Büntetőeljárás indult egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal ellen, akit ittas vezetésen értek tetten, ráadásul jogosítvánnyal sem rendelkezett.
Büntetőeljárás indult egy 21 éves csíkmadarasi nő ellen, akit ittas vezetésen értek tetten a Hargita megyei rendőrök.
Egy 56 éves Neamț megyei férfi vezette azt az autót, amely szombaton hajnalban borult fel a 13B jelzésű országúton, Gyergyóalfalu közelében. Mint kiderült, alkoholt fogyasztott mielőtt a kormány mögé ült.
Románia a nettó kedvezményezett tagállamok közé tartozik az Európai Unióban: miközben mintegy 30 milliárd euróval járult hozzá a közös költségvetéshez, az EU-s alapokból több mint 100 milliárd euró támogatást hívott le.
Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.
A jövő hét második felében az ország legtöbb régiójában viharossá válik az időjárás, a hőmérsékleti értékek pedig kissé elmaradnak a sokéves átlagtól – közölte szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.
szóljon hozzá!