
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Továbbra is nagy erőkkel dolgoznak a víz kiszivattyúzásán a parajdi sóbányánál, a gyergyószentmiklósi tűzoltókhoz a csíkszeredaiak is csatlakoztak.
2025. május 07., 16:062025. május 07., 16:06
2025. május 07., 16:082025. május 07., 16:08
Jelenleg is nagy erőkkel dolgoznak a parajdi sóbányánál a tűzoltók, ahová ismét víz szivárgott be a hét eleji heves esőzések következtében. A történtek a földalatti komplexum bezárásához vezettek.
A Hargita Megyei Tűzoltóság tájékoztatása szerint a tűzoltók
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Szerdán a munkálatokhoz csatlakozott a csíkszeredai hivatásos tűzoltóság egysége is, akik szintén egy ilyen esetekben alkalmazható járművel érkeztek a helyszínre.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a sóbánya vezetősége meghatározatlan időre felfüggesztette a látogatásokat, és
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A bányalátogatás felfüggesztéséről a parajdi sóbánya honlapján és Facebook-oldalán is közzétettek egy rövid tájékoztatást, amelyben
A parajdi sóbányában az utóbbi években egyre gyakrabban fordul elő vízbeszivárgás; legutóbb múlt hónapban történt hasonló eset, akkor azonban a bánya csak egy napra zárt be, hogy átszellőztessék a túlságosan párássá vált légteret.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
szóljon hozzá!